PE chce, żeby w Polsce antykoncepcja była... darmowa

Prócz sytuacji Trybunału Konstytucyjnego i reformy sądownictwa, Parlamentowi Europejskiemu nie podoba się w Polsce także... brak darmowej antykoncepcji oraz wydawanie pigułek "dzień po" tylko na receptę. Wzmianka o tym znalazła się w uchwalonej dziś rezolucji PE.

PE wzywa Polskę do "zdecydowanej obrony praw kobiet i dziewcząt poprzez zapewnienie bezpłatnej i dostępnej antykoncepcji bez dyskryminacji oraz udostępnienie antykoncepcji doraźnej bez recepty".

Wcześniej Komisja Europejska zapewniała, że wydawanie pigułek "dzień po" bez recepty nie jest wymagane przez prawo europejskie.

- Za nieuprawnione uważamy opinie Parlamentu Europejskiego w kwestiach światopoglądowych nieznajdujące związku z toczącym się między Komisją Europejską a Polską dialogiem w sprawie praworządności - oświadczył polski MSZ.

 

«« | « | 1 | » | »»
 • Piotr
  15.11.2017 23:35
  Cóż, następuje zderzenie cywilizacji upadłej, którą za parę lat zastąpi Islam z wartościami tradycyjnymi, które przynajmniej częściowo zachowały się u nas. Trzeba być nieugiętym i odrzucić również koncepcję zgniłej tolerancji. Żyjemy na froncie pomiędzy Sowietami a Niemcami. I jedni i drudzy chcieli nas zlikwidować. Musimy zwyciężyć!
 • TomaszL
  16.11.2017 09:39
  Wiara w darmowość czegokolwiek jest fascynująca. Darmowe, znaczy ktoś inny zapłaci. Czyli z podatków i składek na NFZ ludzi, którzy nie stosują antykoncepcji ma być ona fundowana innym.
  Ciekawe podejście, szczególnie dotyczące Polski, kraju w którym opieka zdrowotna jest delikatnie określając zła, a koszty leczenia w tym leków dosyć wysokie.

  A przy okazji zwolennikom "darmowości" zawsze proponuję, aby pracowali za darmo.
 • Dziwne
  17.11.2017 15:42
  Antykoncepcja w naszynaszym kraju nie jest darmowa a założenie splary na NFZ niby jest darmowe ale to zależy od woli lekarz a nie pacjentki jest wiele lekarzy którzy się odrabiania na tym.I co do tabletek lekarz który je wypisuje nieprzeprowadza żadnych badań tylko sprawdza czy pacjentka nie jest w ciąży robi usg.tabletki źle dobrane nie dają nic dobrego zanim zostanie przypisana kobiecie antykoncepcja powinno się ja dobrze zbadać a nie patrzeć na ilość wpisanych recept to powinno być pierwsza podstawa.A mianowicie antykoncepcji dlaczego jest zakazywana skoro kobieta ma nawet ciężko dostać Cię na wizytę państwową a prywatna kosztuje w naszym kraju kobieta powinna myśleć o zabezpieczeniu a mężczyzna czemu on niemysli???Dlaczego męskich wspmagaczy się niezakazuje.?Mężczyznom nic się nie ogranicza Więc co chcecie od kobiet one też maja swoje prawa.
 • Savonarola
  20.11.2017 23:40
  Europa potrzebuje taniej sily roboczej z Polski,wiec stanowisko PE jest krotkowzroczne.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  17°C Piątek
  wieczór
  15°C Sobota
  noc
  11°C Sobota
  rano
  14°C Sobota
  dzień
  wiecej »