9 lutego 2010 roku w całej Europie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).Dzień Bezpiecznego Internetu, ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku w ramach programu „Safer Internet”, ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
W Polsce DBI obchodzony jest od 2005 roku. Jego organizatorami są Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje (FDN), tworzące Polskie Centrum Programu Safer Internet - odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce.
Podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia
przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów, które można rejestrować poprzez formularz dostępny na stronie www.dbi.pl.
Każdego roku w całej Polsce odbywa się kilkaset różnorodnych wydarzeń promujących zasady bezpieczeństwa online (m.in. zajęcia edukacyjne, happeningi, gazetki szkolne, audycje w szkolnych radiowęzłach, kampanie informacyjne, konkursy). W zeszłym roku na stronie DBI zarejestrowano prawie tysiąc inicjatyw.
Internet nie zna granic. W idei Dnia Bezpiecznego Internetu niezwykle ważny jest jego międzynarodowy charakter. 9 lutego 2010 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej rusza kampania medialna poświęcona ochronie prywatności w Internecie – "Think B4 U post!".
Stowarzyszenie INSAFE, które koordynuje DBI na szczeblu międzynarodowym, przygotowuje też propozycje edukacyjne dla szkół w całej Europie m.in. quiz dotyczący edukacji medialnej oraz tematyki bezpieczeństwa w Internecie. W zeszłym roku prawie połowę uczestników europejskiego quizu stanowiły dzieci i młodzież z Polski.
Spot, realizowany w Polsce pod hasłem „Pomyśl zanim wyślesz”, promujący tegoroczną myśl przewodnią obchodów DBI trwa 15 sekund i przedstawia możliwe konsekwencje nierozważnego publikowania prywatnych treści w Internecie. Skierowany jest do dzieci i młodzieży, ale informacje w nim zawarte są istotne także dla rodziców i profesjonalistów pracujących z dziećmi. Reklama emitowana będzie na zasadach non-profit w stacjach telewizyjnych oraz serwisach internetowych we wszystkich krajach Unii Europejskiej od 9 lutego 2010 roku.
Z tej okazji w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa, której towarzyszyć będą targi i forum poświęcone działaniom na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych internautów, w mediach wystartuje ogólnoeuropejska kampania zwracająca uwagę na problem ochrony prywatności w Internecie przez dzieci. W całym kraju do obchodów DBI dołączą setki lokalnych inicjatyw związanych z propagowaniem bezpieczeństwa najmłodszych online.
Dla osób, które osobiście nie będą mogły wziąć udziału w konferencji DBI 2010, NASK zapewni transmisję na żywo (streaming), która dostępna będzie w Internecie na stronie Dnia Bezpiecznego Internetu www.dbi.pl.
Do tej pory do akcji promującej obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2010 przyłączyli się następujący Partnerzy: Polskie Badania Internetu, Allegro, Microsoft, UPC Polska, Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, e-Dziecko.pl, Webinside.pl, Wiadomości24.pl, Miastodzieci.pl, Nasza-klasa.pl, Ogólnopolski Miesięcznik Młodzieżowy „Przecinek”, TVN Siedem, TVN Style, TVN Turbo, TVN Meteo, TVN Warszawa, Wydawnictwo Szkolne PWN, Czasdzieci.pl, ArcaBit, Kaspersky Lab.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.