Organizatorzy Światowego Kongresu Kapłanów, który w dniach 9-11 czerwca 2010 r. odbędzie się w Rzymie, przypominają, że zgłoszenia do udziału w nim będą przyjmowane najpóźniej do 7 kwietnia.
Formularze akredytacyjne w językach: angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim i portugalskim są dostępne pod adresem www.annussacerdotalis.org.
Kongres rozpocznie się w środę 9 czerwca liturgią pod przewodnictwem kard. Claudio Hummesa, prefekta Kongregacji ds. Duchowieństwa i metropolity kolońskiego kard. Joachima Meisnera w rzymskiej bazylice św. Pawła za Murami. Oprócz sprawowania Mszy św., uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu i wysłuchania konferencji nt. „Nawrócenie i misja”, duchowni będą mogli przystąpić do sakramentu pojednania.
W drugim dniu księża i diakoni z całego świata spotkają się na nabożeństwach, wspólnych modlitwach i wykładach w bazylice Matki Bożej Większej. Tematem dnia będzie: „Wieczernik: wzywanie Ducha Świętego z Maryją w braterskiej wspólnocie”. Głównym prelegentem będzie arcybiskup Québecu kard. Marc Ouellet. Mszy św. przewodniczyć będzie sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone.
Wieczorem tegoż dnia w Bazylice św. Piotra odbędzie się czuwanie modlitewne połączone ze świadectwami księży. Do zebranych przemówi też Benedykt XVI.
Międzynarodowy Kongres Księży zamknie 11 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, wspólna Msza św. w bazylice św. Piotra pod przewodnictwem papieża. Podczas niej kapłani odnowią swoje przyrzeczenia na wierność Chrystusowi. Liturgia ta zakończy Rok Kapłański, ogłoszony w 150. rocznicę śmierci św. Jana Marii Vianneya.
Organizację spotkania z udziałem kilku tysięcy kapłanów Kongregacja ds. Duchowieństwa powierzyła biuru pielgrzymkowemu Wikariatu Rzymu – Opera Romana Pellegrinaggi.
Poprzednie międzynarodowe spotkania księży odbyły się w okresie 1996-2004 w Fatimie, Yamoussoukro (Wybrzeże Kości Słoniowej), w Guadalupe (Meksyk), w Ziemi Świętej, Rzymie i na Malcie.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.