W Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy zorganizowano Ogólnokrajowy Tydzień Małżeństwa. Inicjatywa została przygotowana przy współpracy ludzi reprezentujących różne religie i wyznania, a także świat biznesu, którym na sercu leży wzmocnienie małżeństwa.
Statystyki mówią, że zwiększająca się liczba rozwodów kosztuje amerykańskich podatników około 112 miliardów dolarów rocznie. Ogólnokrajowy Tydzień Małżeństwa obchodzony jest w dniach od 7 do 14 lutego.
Nieprzypadkowo na czas obchodów wybrano tydzień poprzedzający walentynkowy weekend. Organizatorzy mają nadzieję, że wiele par skorzysta z inicjatyw tygodnia dla uczczenia dnia zakochanych. Wśród bogatej oferty znaleźć można konferencje poświęcone małżeństwu i seminaria zatytułowane „Czy słyszy mnie?”, a poświęcone komunikacji w rodzinie. Dużym zainteresowaniem cieszy się również konkurs na receptę na trwałe i mocne małżeństwo, przeznaczony dla par z wieloletnim stażem małżeńskim. W jednej z parafii, w ramach obchodów, zorganizowano aukcję pierścionków zaręczynowych ufundowanych przez parafian. Dochód z niej przeznaczony zostanie na pomoc w odbudowie studni z wodą pitną na Haiti.
Jak twierdzą organizatorzy, celem tygodnia jest rozbudzenie pragnienia mocnej instytucji małżeństwa, zredukowanie wysokiej liczby rozwodów i budowanie silnej kultury życia rodzinnego. Dzięki temu, że inicjatywa skierowana została do różnorakich, co do narodowości i religii grup społecznych służy ona także budowaniu jedności pośród niejednolitego religijnie i etnicznie społeczeństwa amerykańskiego.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.