Porozumienie w sprawie Brexitu zagwarantuje prawa obywatelskie ponad 3 mln obywateli UE mieszkającym w Wielkiej Brytanii i milionowi obywateli Wielkiej Brytanii, którzy mieszkają w UE - powiedziała w piątek na konferencji prasowej premier Theresa May.
"Cieszę się, że możemy przejść do drugiej fazy negocjacji, by rozmawiać o kwestiach handlowych, bezpieczeństwie i dyskutować nad ambitnym planem przyszłych relacji (pomiędzy W. Brytanią i UE), co jest w interesie wszystkich" - powiedziała May w Brukseli. Podkreśliła, że Londyn chce zbudować głębokie partnerstwo z UE, dzięki czemu zagwarantowana ma zostać przejrzystość prawa dla firm w UE i na Wyspach.
Dodała, że dzięki porozumieniu, obywatele unijni w Wielkiej Brytanii będą mieli zagwarantowane prawa poprzez brytyjski system prawny i że będą one egzekwowane przez brytyjskie sądy. Podkreśliła, że po Brexicie obywatele UE będą mogli żyć tak, jak obecnie.
May zaznaczyła, że jeśli chodzi o kwestie obywatelskie porozumienie jest uczciwe wobec brytyjskich podatników. Dodała też, że "nie będzie twardej granicy irlandzkiej".
Stowarzyszenia rodzinne we Francji nie zgadzają się na nowy program edukacji seksualnej.
Sieci trzech krajów pracują obecnie w tzw. trybie izolowanej wyspy.
Uruchomiono tam specjalny numer. Asystenci odpowiadają w ciągu 48 godzin.
Potępił prawo pozwalające na konfiskatę ziemi białych farmerów w RPA.
Zrewanżował się w ten sposób za podobną decyzję Bidena wobec niego w 2021 roku.
W tej chwili weszliśmy w okolice deficytu w rachunku bieżącym.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.