40-godzinna adoracja najświętszego sakramentu rozpocznie się w niedzielę rano na Jasnej Górze. Nabożeństwo jest formą specjalnego przygotowania do Wielkiego Postu.
W najbliższym tygodniu przypada środa popielcowa, która rozpocznie 40-dniowy czas pokuty przygotowujący do przeżycia największych świąt dla chrześcijan - Wielkanocy.
Specjalna modlitwa przygotowująca do Wielkiego Postu rozpocznie się w niedzielę o godz. 6.30 - uroczystą mszą z wystawieniem najświętszego sakramentu. Do wtorku najświętszy sakrament wystawiany będzie w jasnogórskiej bazylice od godz. 5 do 20. W ramach jego adoracji o godz. 11 odprawiana będzie suma, a o godz. 17 rozpoczynać się będą nieszpory.
Każdego roku 40-godzinnemu nabożeństwu towarzyszą specjalne intencje. W tym roku będą to m.in. intencje wynagradzające: za zniewagi najświętszego sakramentu oraz za wszystkie grzechy przeciwko życiu oraz dziękczynne: za dary eucharystii dla Kościoła oraz sakramentu kapłaństwa i kapłanów, a także za 100-lecie rekoronacji Cudownego Obrazu.
Wierni będą się także modlić m.in. o: beatyfikację Jana Pawła II, kard. Stefana Wyszyńskiego i ks. Jerzego Popiełuszki, pokój dla świata, nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Adorację prowadzić będą działające m.in. przy sanktuarium organizacje: Siostry Uczennice Boskiego Mistrza, Sodalicja Mariańska, Asysta Jasnogórska, Chór "Kółeczko", Jasnogórska Rodzina Różańcowa, Bracia Junioryści i Jasnogórski Chór Mieszany.
Zakończenie nabożeństwa odbędzie się we wtorek po południu. Wówczas uroczyste nieszpory celebrował będzie biskup Antoni Długosz z Częstochowy.
Od redakcji Wiara.pl
Czterdziestogodzinne nabożeństwa odbędą sie oczywiście także w wielu innych kościołach w Polsce.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.