Narodowcy rezygnują z pikiety pod ambasadą Izraela

Naszą suwerenną decyzją odstępujemy od organizacji pikiety pod ambasadą Izraela, mimo że postępowanie wojewody mazowieckiego jest ograniczaniem swobód obywatelskich - oświadczył lider Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki. Dziś nie jest naszą intencją konfrontowanie się z państwem polskim - dodał.

Wcześniej w środę wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera poinformował, że podjął decyzję o zakazie poruszania się w obszarze wokół ambasady Izraela od 31 stycznia do 5 lutego. Decyzja ta miała związek z planowaną na środę manifestacją środowisk narodowych przed tą placówką.

"Postępowanie wojewody, na polecenie polityczne rządu jest ograniczaniem swobód obywatelskich, jest skandalicznym niedopuszczeniem do rzetelnego głosu w debacie publicznej i stanowczo się temu sprzeciwiamy" - podkreślił Winnicki na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak dodał obywatele, którzy mieli wziąć udział w pikiecie "chcieli spokojnie, merytorycznie bronić polskiego interesu narodowego, polskiej racji stanu i polskiej godności". "Kneblowanie tego jest po prostu skandaliczne i niedopuszczalne" - oświadczył poseł.

Winnicki zaznaczył jednocześnie, że intencją środowisk narodowych nie jest konfrontowanie się z państwem polskim, "nawet jeśli oceniamy politykę rządu fatalnie". "Dlatego naszą suwerenną decyzją odstępujemy od organizacji tej pikiety" - dodał.

"Na dzisiaj rezygnujemy z tej pikiety, odwołujemy ją, ponieważ nie chcemy konfrontować się z błędną, ale jednak polityką państwa polskiego w tym szczególnie wrażliwym momencie" - powtórzy Winnicki.

«« | « | 1 | » | »»
 • czes
  31.01.2018 18:18
  Mądry człowiek - mądra decyzja. Sprawy zaszły za daleko, abyśmy mogli pozwolić sobie na prowokacje w tym temacie.
 • prostest
  31.01.2018 18:49
  proponuje protest przed ambasada Kuby za obóz koncentracyjny w Guantanamo. Moze pozwolą?
 • Józef K.
  31.01.2018 20:40
  Narodowcy jeszcze "dyszą " , puki PiS-owi na nich zależy. Jak zdobędzie większość konstytucyjną i będzie mógł już wszystko, to zależeć przestanie. Proszę zobaczyć, jak nie tak dawno Orban załatwił Jobbik na Węgrzech . Finansowy majstersztyk.
 • MBTM
  31.01.2018 21:10
  Kompletnie nie rozumiem. Najpierw był plan demonstracji(słuszny czy nie, kwestia trzeciorzędna), a teraz odwoływanie właściwie bez powodu?. Jeżeli chcieli uniknąć podobnej propagandy która się niosła po zagranicznych stacjach telewizyjnych nadających w Polsce w związku z Marszem Niepodległości, to po co był plan demonstracji?. Zagraniczne media i tak zrobią swoje, pewnie będzie narracja o "wystraszeniu się narodowców/nacjonalistów" po zamknięciu ulic w pobliżu ambasady, o tym że trzeba było z powodu nacjonalistów ulice miast pozamykać, bo co by się tam nie działo, itp.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  28°C Sobota
  dzień
  29°C Sobota
  wieczór
  26°C Niedziela
  noc
  21°C Niedziela
  rano
  wiecej »