Ulicami Brukseli przeszedł w sobotę "Światowy marsz kobiet" zorganizowany na dwa dni przed 100. rocznicą ustanowienia ich święta obchodzonego 8 marca.
Według policji w marszu uczestniczyło 2,5 tys. ludzi. Organizatorzy uważają, że obrońców praw kobiet było 4 tys. Domagali się oni większej niezależności ekonomicznej i finansowej dla kobiet oraz przeciwdziałania przemocy wobec nich.
Demonstracja zakończyła się przed gmachem Pałacu Sprawiedliwości, gdzie listę postulatów wręczono kilku politykom, w tym belgijskiej minister pracy Joeolle Milquet.
Również w sobotę manifestowało w Brukseli około 5 tys. Kurdów, protestując przeciwko przeszukaniu w siedzibie kurdyjskiej telewizji.
Dwa dni temu podczas przeszukania w siedzibie ROJ TV w mieście Denderleeuw skonfiskowano sprzęt i dokumenty. Zatrzymano wówczas 18 osób, z czego w areszcie nadal przebywa osiem.
Około 300 belgijskich policjantów dokonało przeszukań również w 25 innych miejscach kraju. Rewizje przeprowadzono w mieszkaniach w Brukseli, Antwerpii, Charleroi, Namur i Verviers. Akcja ta wymierzona była w siatkę rekrutująca młodych ludzi do oddziałów Partii Pracujących Kurdystanu (PKK).
PKK, która w 1984 roku podjęła walkę zbrojną o utworzenie państwa kurdyjskiego w południowo-wschodniej Turcji, uznawana jest za organizację terrorystyczną przez rząd w Ankarze, Unię Europejską i Stany Zjednoczone.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.
W trudnej sytuacji zwierzak może szukać u nas wsparcia - uważa behawiorystka, Sylwia Matulewska.
Carter był 39. prezydentem USA. Sprawował ten urząd w latach 1977-1981.
W Nowy Rok w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
W kilkuset kościołach w Polsce można bezgotówkowo złożyć ofiarę.