Mieszkańcy Radomia staną w obronie krzyża

Radomianie staną 26 marca w obronie krzyża. W Apelu „Tak dla Krzyża” weźmie biskup Henryk Tomasik, który protestował ostatnio przeciwko każdej formie „zamachu na Krzyż Chrystusa”.

Organizator spotkania ks. Wiesław Taraska zauważył, że nasiliła się w ostatnich miesiącach walka z najbardziej podstawowym znakiem chrześcijaństwa, jakim jest Krzyż. - Ta walka zaczęła się w Strasburgu, głosy domagające się usunięcia krzyży z miejsc publicznych dochodzą także z innych krajów europejskich. Jesteśmy świadkami wielu wydarzeń, gdzie nastąpił sprzeciw wobec krzyża Chrystusowego. Dlatego w naszym Ośrodku Kultu Matki Bożego Miłosierdzia zrodził się pomysł zorganizowania apelu poparcia dla krzyża. Każdy będzie mógł powiedzieć „Tak dla Krzyża”. Będzie to świadectwo naszej wiary - powiedział ks. Taraska. Z przykrością zauważył, że także w Polsce są ludzie, którzy chcą usunąć krzyż z miejsc publicznych m.in. szkół. Dodał, że potrzebne są takie spotkania, które uświadomią nam, jak ważny jest krzyż w życiu każdego chrześcijanina. Spotkanie jest adresowane do wszystkich radomian.

W obronie krzyża wypowiedział się także ostatnio bp Henryk Tomasik. Przypominał, że krzyż jest znakiem Chrystusa, ważnym elementem współczesnej kultury. Podziękował także tym, którzy odważnie wyznają swoją wiarę i miłość do Chrystusa broniąc Krzyża. - Dziękuję rodzicom i młodzieży za listy wysyłane do Ministerstwa Edukacji Narodowej w obronie Krzyża w polskich szkołach. Obecność Chrystusowego Krzyża na ścianach, tam, gdzie żyją i pracują chrześcijanie, jest także zobowiązaniem. Jest to zaproszenie do realizowania zasad sprawiedliwości społecznej oraz uczciwości w pracy. Jest to też wezwanie do odpowiedniej kultury słowa i zachowania - podkreślił biskup radomski.

Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że dziewięciu na dziesięciu polskich katolików chce, aby krzyż - znak ich wiary - widniał wyraźnie w przestrzeni publicznej. Niemal połowa (48 proc.) katolików usuwanie krzyży z miejsc publicznych ocenia jako przejaw nietolerancji.

Apel „Tak dla Krzyża” odbędzie się 26 marca. O godzinie 18.00 będzie celebrowana Msza święta w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. Po liturgii odbędzie się uliczna Droga Krzyżowa, po niej apel w obronie krzyża.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KRZYŻ, RADOM

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
20°C Środa
noc
17°C Środa
rano
24°C Środa
dzień
25°C Środa
wieczór
wiecej »