Jasna Góra: Tysiące pielgrzymów na czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym

Z udziałem kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów na Jasnej Górze rozpoczęło się Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Spotkanie jest wielkim wołaniem o nowe wylanie Ducha i błaganiem o jedność. Odbywa się pod hasłem: „Aby byli jedno... dla ewangelizacji”. To jedno z największych modlitewnych spotkań jasnogórskich.

W programie 23. Czuwania Odnowy w Duchu Świętym odbywającego się tradycyjnie w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego znajdują się m.in. konferencje: „Od słuchania do jedności” czy „Ekumenizm a Odnowa Charyzmatyczna”, modlitwa o uzdrowienie „uszu i serca” oraz świadectwa m.in. o jedności w małżeństwie, we wspólnocie, świeckich z hierarchią. Odbędzie się także uwielbienie Bożego Miłosierdzia młodzi młodym. O godz. 16.15 będzie sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem abp Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

Wśród gości tegorocznego spotkania znajduje się m.in. Ulf Ekman z żoną. Ekman to charyzmatyk, szwedzki teolog i misjonarz, były pastor i założyciel ponadwyznaniowego Kościoła, który przeszedł na katolicyzm. Poprowadzi on modlitwę o jedność.

Sobotnie Jasnogórskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym zakończy II edycja Festiwalu „Ruah”, którego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Wiernych „Nowa Ewangelizacja” z Częstochowy. Podczas koncertu wystąpią: Deus Meus – Lidia i Marcin Pospieszalscy, Play & Pray, Rymcerze – Bęsiu i DJ Yonas, Tancerze Lednicy – Formacja Częstochowa oraz soliści. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed szczytem.

Katolicka Odnowa Charyzmatyczna według różnych statystyk stanowi najliczniejszy „ruch” w Kościele katolickim. Na całym świecie Duch Święty pobudza i zapala co rusz to nowych ludzi do odnowy wiary. Towarzyszy temu wiele owoców, przede wszystkim nawróceń, ale nie tylko.

Odnowa w Polsce pojawiła się w połowie lat 70. Doświadczenie Odnowy przenieśli na polski grunt księża Marian Piątkowski i Bronisław Dembowski, późniejszy biskup, którzy zetknęli się z nią poza granicami naszego kraju. Silny nurt Odnowy rozwijał się także, często zupełnie niezależnie od doświadczeń zachodnich, w Ruchu Światło-Życie założonym przez ks. Franciszka Blachnickiego.

Co roku w Częstochowie gromadzą się tłumy przybywający nie tylko z kraju, ale i zagranicy i tak jest i dzisiaj.
I Kongres Odnowy w naszym kraju, który odbył się w 1983 r., zgromadził około 8 tys. uczestników, I Czuwanie Modlitewne w 1986 r. 15 tys. osób, II Czuwanie 20 tys., natomiast III już 150 tys. osób i kolejne ok. 200 tys.

«« | « | 1 | » | »»
 • referendum w irlandii
  19.05.2018 12:48
  http://gosc.pl/doc/4725013.Irlandzki-ksiadz-prosi-Polakow
 • "25 lat w ghanie"
  19.05.2018 13:56
  "Od samego początku w mojej pracy pastoralnej tłumaczę wiernym o ważności łaski płynącej z sakramentów św. oraz modlitwy. Część parafian nie może przystępować do sakramentów św. czego powodem jest, że żyją w tradycyjnym małżeństwie i nie mają ślubu. Innym powodem jest duża liczba sekt i kościołów chrześcijańskich. W liczbie ok. 5 tys. CZĘŚĆ ZAŁOŻYCIELI TYCH KOŚCIOŁÓW BYŁA WCZEŚNIEJ W KOŚCIELE KATOLICKIM. Dla wielu z nich nie są ważne sakramenty, oprócz chrztu św. Najczęściej koncentrują się na uzdrawianiu i wyrzucaniu złych duchów. Przykład z mojej parafii: Młoda kobieta należała do naszego kościoła była aktywna i zawsze uczestniczyła w mszy św. W dzieciństwie chorowała i przez to ma dzisiaj duże problemy z chodzeniem, nie może wyprostować jednej nogi w kolanie. Trzy lata temu do tej miejscowości przyjechał pewien pastor, który obiecał ludziom, że gdy przejdą do jego kościoła to ich uzdrowi z różnych chorób. Ta młoda kobieta uwierzyła w obietnice i przeszła do jego kościoła. Gdy od parafian dowiedziałem się o tym z całego serca życzyłem jej, aby została uzdrowiona. Ale nic takiego się nie stało. Kilka miesięcy temu dowiedziałem się, że chce ona wrócić do naszego kościoła, ale jest jej trochę wstyd. Może kiedyś wróci. Na szczęście W NASZEJ PARAFII takich odejść jest mało." o. Stanisław Gergont SVD
 • Gość Marek
  19.05.2018 16:14
  >>"Na całym świecie Duch Święty pobudza i zapala co rusz to nowych ludzi do odnowy wiary." Tak, ale niekoniecznie przez protestancki obrzęd parasakramentalny, czyli tzw. "chrzest w duchu" (nie chcę pisać w Duchu Świętym, by nie obrażać Pana Boga). Te idee i oczekiwania ciągłych znaków, cudów i wzruszeń mogą sprowadzić człowieka na manowce. Np. film https://www.youtube.com/watch?v=VdDfvXwBbB8 pokazuje, że nawet siostry zakonne nie są bezpieczne. Każdy, kto styka się z tym ruchem, powinien przeczytać fragment dzieł św. Jana od Krzyża: księga druga, rozdział 11. Swoją drogą, to smutne, że charyzmatycy "przywłaszczyli sobie" Ducha Świętego - Trzecią Osobę Boską, przynajmniej w świadomości wielu wiernych i nie tylko, bo o tym świadczy powyższy artykuł. Przywykliśmy już, niestety, do kojarzenia Ducha Świętego z dziwnymi zachowaniami, padaniem na ziemię, wkładaniem rąk na głowę, egzorcyzmowaniem przez świeckich (np. M. Zieliński "wyrzuca duchy chorób" z ludzi), wydawaniem dźwięków, których nikt nie rozumie i nie jest to żaden język (bo język każdy ma pewne zasady). Co gorsza, słyszałem od wiarygodnego świadka, że ktoś jednak rozpoznał język - plemienia afrykańskiego - i okazało się, że ten człowiek - nieświadomie - bluźni Panu Bogu. Na temat niebezpieczeństw pentekostalizacji można znaleźć łatwo w internecie wypowiedzi ks. prof. Kobylińskiego, a także ks. biskupa Czai, który jest przewodniczącym komórki do spraw doktryny wiary polskiego Episkopatu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  6°C Poniedziałek
  rano
  13°C Poniedziałek
  dzień
  14°C Poniedziałek
  wieczór
  11°C Wtorek
  noc
  wiecej »