Boniek o racach na stadionach i szansach Gdańska na organizację finału LE

"Niebezpieczni są ludzie, którzy je wystrzeliwują czy rzucają, a nie sama race" - podkreślił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek na konferencji po środowym posiedzeniu zarządu PZPN.

Tak Boniek ocenił postępowanie pseudokibiców podczas chuligańskich zajść, do jakich doszło na stadionie w Poznaniu w trakcie niedzielnego meczu ligowego piłkarskiej ekstraklasy Lecha z Legią. Spotkanie zostało przerwane i definitywnie zakończone po tym, gdy przy stanie 2:0 dla Legii kibice zespołu gospodarzy rzucili na boisko race dymne i wybiegli na murawę stadionu.

"Nie zmieniam swojego stanowiska. Zgodnie z obowiązującymi przepisami odpalanie rac jest przestępstwem. Tak było w Poznaniu, gdy strzelano nimi do ludzi. Gdy raca leży na ziemi, nie jest groźna, ale i tak zakaz jej odpalania obowiązuje niezależnie od miejsca" - powiedział Boniek.

Prezes PZPN podkreślił jednak, że problem rac nie występuje tylko na stadionach piłkarskich.

"Ich używanie jest przestępstwem także podczas zgromadzeń, marszów. Uważamy, że w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych są konieczne zmiany, takie, które dadzą możliwość skutecznego stosowania obowiązującego prawa" - dodał szef PZPN.

Na pytanie, jak ocenia szansę otrzymania przez Gdańsk organizacji finału Ligi Europejskiej w 2020 roku, prezes związku stwierdził, że decyzję podejmie w czwartek Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA), który będzie obradował w Kijowie.

"Są dwie kandydatury - Gdańsk i Porto. Nie wiem, które miasto otrzyma prawo organizacji. Nie chcę też spekulować w tej sprawie, gdyż może to zostać negatywnie ocenione. Wszystko będzie wiadomo jutro..." - zakończył Boniek, który weźmie udział w posiedzeniu UEFA w Kijowie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  18°C Środa
  dzień
  16°C Środa
  wieczór
  13°C Czwartek
  noc
  11°C Czwartek
  rano
  wiecej »