Prymas zachęca do modlitwy o powołania

Prymas Polski abp Henryk Muszyński wystosował list do kapłanów archidiecezji gnieźnieńskiej, w którym zachęca do tworzenia w parafiach wspólnot wiernych modlących się w intencji kapłanów i nowych powołań.

W liście metropolita gnieźnieński przypomina, że troska o właściwe przeżywanie kapłaństwa – tego „niczym nie zasłużonego daru otrzymanego od Chrystusa w dniu święceń prezbiteratu”, musi leżeć głęboko w sercu każdego kapłana.

„Dochodzące ze świata wiadomości o bardzo smutnych, czy wręcz wstrząsających sposobach traktowania kapłaństwa, nakazuje nam szczególną ostrożność i szukanie wsparcia, aby otrzymanego daru nie zmarnować” – pisze Prymas Polski.

Zachęcając księży do szukania tego wsparcia, wskazuje na działające od 1993 roku w archidiecezji gnieźnieńskiej Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich, które modlitwą, ofiarowanym cierpieniem i pomocą materialną towarzyszy osobom słyszącym głos Chrystusa.

„Stowarzyszenie to, oprócz modlitewnej pamięci o nowe powołania obejmuje wielkodusznie swą modlitwą wszystkich kapłanów. Jest to dla nas nieoceniony skarb!” – stwierdza w liście metropolita gnieźnieński.

Dodaje również, że organizacja otacza troską także kapłanów w stanie spoczynku, nie zapominając jednocześnie o właściwej formacji swoich członków, pomagającej im lepiej zrozumieć, kim jest kapłan i osoba życia konsekrowanego we wspólnocie Kościoła.

„Byłoby moją wielką radością,, gdyby w Roku Kapłańskim, w każdej parafii archidiecezji gnieźnieńskiej powstało grono osób, które przez swoją modlitwę wypraszać będą nowe powołania, a także wspierać tych, którzy noszą już w sobie wielki dar kapłaństwa” – pisze dalej Prymas Polski.

Na zakończenie przywołuje słowa Jana Pawła II z adhortacji „Pastores dabo vobis”, w której papież stwierdził, iż wszyscy księża dzielą z biskupem troskę i odpowiedzialność za budzenie i rozwijanie powołań kapłańskich. Wyraża również nadzieję, że kapłani archidiecezji gnieźnieńskiej odpowiedzą na jego apel.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
7°C Wtorek
wieczór
4°C Środa
noc
2°C Środa
rano
5°C Środa
dzień
wiecej »