Cztery mecze odbędą się dzisiaj, w trzecim dniu piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. W południe Francuzi zagrają z Australią. Rywalizację zaczną też inni faworyci turnieju Argentyńczycy, a ich rywalami będą Islandczycy. Spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak.
"Trójkolorowi", trenowani przez Didiera Deschampsa, mają niesamowity potencjał w ofensywie, a kibice szczególnie liczą na takich zawodników, jak Kylian Mbappe, Ousmane Dembele czy Antoine Griezmann. Każdy inny wynik niż zwycięstwo nad Australią, najlepiej w okazałych rozmiarach, zostanie przyjęty z dużym rozczarowaniem.
Fani "Kangurów" liczą zaś na weterana Tima Cahilla, który strzelał gole na trzech kolejnych mundialach - w 2006, 2010 i 2014 roku. Problem w tym, że za kilka miesięcy skończy 39 lat i mecz z Francją zacznie raczej na ławce rezerwowych.
W drugim meczu grupy C zmierzą się Peru i Dania; początek o godz. 18 w Sarańsku. Wynik bardzo trudno przewidzieć. Duńczycy są znacznie wyżsi (średnia wzrostu 185 cm, rywali 178 cm), Peruwiańczycy będą mieli większe wsparcie z trybun (35 tysięcy kibiców, przy 5 tys. z Danii). W ostatnich 18 miesiącach ani jedni, ani drudzy nie przegrywali. O potencjale Danii przekonali się Polacy, którzy w eliminacjach w Kopenhadze przegrali 0:4.
W grupie D faworyzowana Argentyna, która już zapomniała o marcowym koszmarze z Hiszpanią (porażka 1:6), spotka się z debiutującą w mundialu Islandią. Mecz rozpocznie się o godz. 15 na stadionie Spartaka Moskwa. Argentyńczycy są aktualnymi wicemistrzami globu, którzy na złoto czekają od 32 lat. Islandia specjalnie na sukces w tej grze nie liczy, zwłaszcza po nieudanych występach w potyczkach towarzyskich.
Na zakończenie sobotnich zmagań, o godz. 21 w Kaliningradzie Chorwacja zmierzy się z Nigerią (gr. D).
Chorwaci marzą o medalu mistrzostw świata, tak jak 20 lat temu, a o realizację celu mają zadbać tacy piłkarze, jak Luka Modric, Ivan Rakitic czy Mario Mandzukic. Nigeria tym razem jest dużo niżej notowana.
Dogmat, uznający Maryję za Matkę Boga, został po raz pierwszy ogłoszony na soborze w Efezie w 431 r.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.