Gdynia tętniąca wizją rozwoju

Dyskusja o wyzwaniach dla Polski, rozpoczęta przez Mateusza Morawieckiego, dotarły na wybrzeże.

Po co nam port w Gdyni, jeśli mamy port w Hamburgu. Jeśli tak sprawę przyszłości kraju postawiłyby elity II RP, prezydent Gdyni nie przyjmowałby dzisiaj u siebie premiera, połowy rządu i setek gości z całej Polski. Nie ma lepszego miejsca na kongres nazwany Forum Wizja Rozwoju niż miasto, które powstało jako twór wizji rozwoju Polski sprzed blisko 100 laty. Ze wsi rybackiej Gdynia w ciągu kilku lat zamieniła się w najnowocześniejszy port na Bałtyku. I jak podkreśla jej prezydent, Wojciech Szczurek, wciąż jest jednym z liderów innowacyjności w Polsce.

Rząd Mateusza Morawieckiego ma ambitne plany modernizacyjne. I jego członkowie dyskutują o nich w wielu miejscach w Polsce. Premiera Morawieckiego i jego ministrów nie mogło zabraknąć też na Forum Wizja Rozwoju. Szef rządu mówił w czasie swojego wystąpienia o reindustrializacji Polski i jej internacjonalizacji, czyli wspomaganiu polskich firm w stawaniu się firmami międzynarodowymi. O zrealizowanych i wdrażanych reformach mówili m.in. minister edukacji narodowej Anna Zalewska, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz czy minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

W roku obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, w takim miejscu jak Gdynia, nie mogło zabraknąć odniesień do czasów II RP. Tak jak w wielu innych miejscach, i tu się podkreśla podobne ambicje Polaków do unowocześnienia swojego kraju. Zarówno 100 lat temu, jak i dzisiaj. Dlatego obok dyskusji historii, dużą rolę na Forum Wizja Rozwoju odgrywają dyskusje o ekomobilności, robotyzacji czy e-gospodarce. Tegoroczne Forum Wizja Rozwoju jest pierwszą edycją tej imprezy. Pozostaje mieć nadzieję, że na kolejnych spotkaniach w Gdyni coraz większą ich część będą stanowiły rozmowy o sukcesach w unowocześnianiu Polski.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • ex polonia lux
  25.06.2018 19:30
  Warto było popatrzeć na spotkanie Premiera w jakiejś warszawskiej szkole euro-czegoś tam, z udziałem jednego ważnego Niemca. Na pytanie o rolę Młodych w rozwijającej się wciąż i wciąż Unii, Niemiec odpowiedział jak zwykle, że powinni się starać i coś tam. Nasz Premier powiedział zaś coś nowego i bardzo ważnego. Podkreślił że rozwój nowych technologii, cyfryzacji, robotyzacji itd. będzie wymagał nowej organizacji życia społecznego, i Młodzi staną przed zadaniem wypracowania nowej UMOWY SPOŁECZNEJ ! Wypowiedź nagrodzono gromkimi brawami, a kontrast pomiędzy otwartą na rzeczywistość, aktualną i wizjonerską oceną sytuacji a skostniałymi, tkwiącymi w przeszłości wyobrażeniami starych unijnych wyjadaczy był nokautująco jaskrawy i dla wszystkich widoczny. Nie ulega wątpliwości że Opatrzność obdarowała Polskę osobą od dawna wśród nas nieobecnego Męża Stanu i wizjonera największego formatu, który odegra jedną z kluczowych ról także w kształtowaniu przyszłości całej Europy.
 • REFLEKSJA
  25.06.2018 22:21
  Ostatnio Morawiecki mówił, że Polska jest płatnikiem w UE: „netto wielkim płatnikiem kapitału”, a fakt jest taki, że dostajemy "na czysto" z UE 7 miliardów. Nie sądzę, że Morawiecki nie umie liczyć, a zatem wstyd mi za to, że ktoś świadomie mówi nieprawdę i manipuluje prostymi ludźmi. Ciekawe, co na to księża?
 • jankielowi
  26.06.2018 12:28
  Też uważam, że p. Morawiecki specjalnie nas wprowadza w błąd. Prawdy dowiemy się dopiero, gdy Polska odsunie PiS od koryta.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  21°C Poniedziałek
  wieczór
  17°C Wtorek
  noc
  14°C Wtorek
  rano
  22°C Wtorek
  dzień
  wiecej »