Hiszpania: Wielkanocne wsparcie dla proboszczów

„Chodź na misje! Podziel się twoją wiarą w rodzinie”. Pod takim hasłem ponad 800 osób – rodziny i młodzież – pomaga kapłanom podczas Triduum Paschalnego w 14 regionach Hiszpanii.

Wielkotygodniowa misja została zorganizowana przez członków katolickiej organizacji Regnum Christi, prowadzonej przez Legionistów Chrystusa.

Nietypowe wakacje rozpoczęły dziesiątki rodzin, nawet z małymi dziećmi, oraz liczna młodzież w parafiach, w których jeden kapłan obsługuje 10, 20 a nawet 30 małych miejscowości. Wielki Tydzień to ważny okres dla wiary, ale także wytężony czas pracy dla księży. Świeccy misjonarze pomagają w przygotowaniu procesji i liturgii, odwiedzają chorych i osoby starsze, a także poszczególne rodziny, z którymi dzielą się wiarą. Ponadto w Roku Kapłańskim modlą się w domach za księży swoich parafii. „Co się stanie, jeśli odmówisz tę modlitwę i Bóg cię wysłucha? Módlmy się o wierność i uświęcenie kapłanów” – czytamy w broszurkach, które świąteczni misjonarze rozdają rodzinom.

Berta i Roberto mają troje dzieci, Pedro ma zaledwie rok. „Wielu proboszczów ma zbyt wiele pracy i potrzebuje wsparcia, by móc skutecznie dotrzeć i podzielić się swoją wiarą z licznymi parafianami – powiedziała Radiu Watykańskiemu Berta. – Moje dzieci zobaczyły, jak ich rodzice żyją wiarą, jak kochają Boga i w Niego wierzą... I to jest właśnie owoc tych misji: Bóg wszedł do naszego domu. Uważam, że jesteśmy uprzywilejowani i chcemy podzielić się tym przywilejem z cały światem” – podkreśliła Berta.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  19°C Poniedziałek
  rano
  26°C Poniedziałek
  dzień
  26°C Poniedziałek
  wieczór
  23°C Wtorek
  noc
  wiecej »