Prymas Irlandii: Nasza młodzież otoczona jest mentalnością antykoncepcyjną i antyrodzinną

„Jako ludzie inspirowani Ewangelią życia i Ewangelią rodziny, jesteśmy wszyscy powołani, by być misjonarzami na rzecz życia, w domu - w naszych rodzinach, ale także w naszych parafiach, wspólnotach, miejscach pracy i spotkań towarzyskich” - powiedział abp Eamon Martin.

Arcybiskup Armagh i prymas całej Irlandii dokonał dziś w ramach Światowego Spotkania Rodzin wprowadzenia do obrad panelu poświęconego rozdziałowi 5 adhortacji apostolskiej "Amoris laetitia", mówiącego o darze nowego życia. 

Abp Martin wyraził uznanie dla wielu swoich rodaków, którzy świadczą o potrzebie miłości, szacunku i ochrony życia będącego darem Bożym. Podkreślił szczególnie zaangażowanie w tym dziele katolików świeckich- Jednocześnie wskazał na trudny klimat cywilizacyjny: „Nasza młodzież otoczona jest tym, co Papież Franciszek określa mianem «kultury odrzucenia» oraz mentalnością antykoncepcyjną i antyrodzinną” – stwierdził prymas całej Irlandii. Jedocześnie dodał, że ludziom młodym oferowane jest „technokratyczne uprzedmiotowienie” narodzin dziecka, możliwych „niezależnie od stosunków seksualnych”.

Jego zdaniem „orędzie Kościoła na temat życia i rodziny budowanej na wiernej relacji miłości między mężczyzną a kobietą, otwartej na dar dzieci, będących owocem tej miłości, jest dobrą nowiną dla społeczeństwa i dla świata. „Państwo, które naprawdę miłuje wolność, będzie szanowało sumienie swoich obywateli, w tym swoich przedstawicieli publicznych, lekarzy i pielęgniarek, odnośnie do tak ważnej ludzkiej wartości” – powiedział w Dublinie abp Eamon Martin.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • tomaszl
  23.08.2018 15:58
  A czy to przypadkiem w Irlandii katolicy zgodzili się na aborcje na żądanie? Winienie otoczenia jest w takim wypadku bezsensem i pokazuje jedynie upadek Kościoła i Jego nauki moralnej.
 • tnn
  23.08.2018 16:02
  Czy to ten sam biskup, który odsunął od wiernych księdza każącego spowiadać się osobom głosującym za aborcją w ostatnim referendum?
 • Stefan Zając
  23.08.2018 18:09
  Może wysłać irlandzką młodzież na księżyc a w ich miejsce ściągnąć patriotyczną młodzież z Polski.
 • Adam
  23.08.2018 20:24
  Nie bądźcie proszę tacy surowi dla Irlandczyków.
  Od wielu lat już są manipulowani i zwodzeni. My zresztą podobnie (tyle, że krócej).

  Zobaczcie jakie zachowania są "promowane" w popularnych serialach (czy nawet bajkach) adresowanych do dzieci i młodzieży, jaki model życia jest tam pokazywany jako "ten właściwy".

  Młody człowiek nie ma jeszcze ukształtowanej osobowości. To co go otacza tą osobowość kształtuje. Później jest już bardzo trudno się zmienić. Dlatego tak ważne jest zwalczanie tego co złe i co jest kierowane do naszych dzieci.

  Aktualnie mamy w Polsce próbę wprowadzenia edukacji zgodnej z ideologią gender. Telewizja i internet pełne są treści kierowanych do młodych, które w niewłaściwy sposób kształtują ich osobowość (seksualizacja, uprzedmiotowienie, konsumpcjonizm itp.).

  Kiedyś myślałem, że po prostu skupię się na własnym dziecku i je ochrnię. Tylko, że po krótkim czasie zrozumiałem, że w taki sposób moje dziecko w przyszłości zostanie outsaiderem, osobą wykluczoną z powodu nie uznawania ogólnie obowiązującego wzorca zachowań. Dzisiaj słyszałem już wśród młodych ludzie jak swoich kolegów, którzy np. regularnie uczestniczą we Mszy Św. nazywa się "fanatykami". Dla młodego człowieka wykluczenie wiele oznacza i jest ciężkie do zniesienia.

  Trzeba walczyć o całe społeczeństwo, aby dzieci i młodzież nie były deprawowane, aby potrafiły szanować drugiego człowieka.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  0°C Środa
  rano
  6°C Środa
  dzień
  7°C Środa
  wieczór
  5°C Czwartek
  noc
  wiecej »