Znany ateistyczny polityk został katolikiem

Były gubernator generalny Australii Bill Hayden został katolikiem. Polityk, deklarujący wcześniej ateizm, przyjął chrzest w wieku 85 lat.

Hayden jako gubernator generalny w latach 1989-1996 urzędowo zastępował głowę australijskiego państwa, którą formalnie jest królowa Anglii. Stał w ten sposób na czele władzy wykonawczej. Wcześniej - jako polityk i lider lewicowej Australijskiej Partii Pracy - był członkiem parlamentu i rządu. Za swoją porażkę uważał to, że w jednym z gabinetów nie został premierem, a "zaledwie" szefem dyplomacji.

Tłumacząc decyzję o przyjęciu chrztu, Hayden napisał, że w ciągu całego swego życia był świadkiem wielu bezinteresownych aktów współczucia chrześcijan. Do wód chrztu doprowadziła go także głęboka kontemplacja w okresie rekonwalescencji po udarze.

- Zawsze uważałem się za towarzysza podróży katolicyzmu i w urzędowych formularzach oświadczałem, że jestem katolikiem, ale formalnie tak nie było - powiedział Hayden. Rzeczywiście wywodził się z katolickiej rodziny. Jako nastolatek co niedziela chodził na msze. - Nie wiedziałem, że oficjalnie nie jestem katolikiem, odkryłem to dopiero później, kiedy moja siostra zbadała historię rodziny - dodał.

- Jeśli w czymś wzrastasz, to nie sądzę, by cię to kiedykolwiek opuściło. Katolicy mają bardzo wiele ceremonii. Ale (powody przyjęcia chrztu - przyp. gosc.pl) to było coś więcej. Czułem w sercu, że nie jestem spełniony - wyznał Hayden.

Stwierdził, że w życiu chodzi o coś więcej niż o niego samego. - Musiałem poświęcić się dla dobra innych, przed Bogiem. Czułem to mocno - napisał polityk.

W liście do przyjaciół, wyjaśniającym powody przyjęcia chrztu, napisał, że "chrześcijaństwo reprezentuje dla niego wartości, którymi starał się kierować w życiu, a teraz będzie je podtrzymywał z wiarą".

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NAWRÓCENIE

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  15°C Środa
  noc
  12°C Środa
  rano
  18°C Środa
  dzień
  18°C Środa
  wieczór
  wiecej »