Trzaskowski prezydentem Warszawy. 54 proc. według sondażu

Według sondażu IPSOS Rafał Trzaskowski wygrywa wybory w pierwszej turze.

Rafał Trzaskowski wygrywa w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy z wynikiem 54,1 proc - sondaż Ipsos. Jego główny konkurent, Patryk Jaki, zdobył według sondażu 30,9 proc.

- Dziękuję warszawiankom i warszawiakom, to dzięki nim mogę świętować ten sukces. Mam nadzieję, że te wyniki się potwierdzą. To wielki kredyt zaufania, który zobowiązuje do bardzo ciężkiej pracy - powiedział tuż po ogłoszeniu sondażowych wyborów Rafał Trzaskowski, dziękując współpracownikom i rodzinie. - Dziękuję Grzegorzowi Schetynie, który rok temu miał do mnie tylko jedno pytanie: czy będę ciężko pracował w kampanii. Dziękuję mu za zaufanie - dodał.

Wcześniej opisywał swoją wizję Warszawy, którą będzie rządził przez najbliższe 5 lat.

- Chcę miasta, w którym wszyscy mieszkańcy czują się dobrze, niezależnie od tego, gdzie się urodzili i jakie mają poglądy. Chcę Warszawy, która nikogo nie wyklucza, nie dzieli. Połączę ze sobą dzielnice, które dziś tak bardzo od siebie się różnią. Taka Warszawa swoją energią przyciągnie tysiące młodych ludzi z całej Polski, Europy, świata. Moje główne propozycje, dotyczące Warszawy, koncentrują się na poprawie jakości życia mieszkańców – zaczynając od komunikacji miejskiej, poprzez walkę z “deformą” edukacji, poprawę sytuacji seniorów, dostęp do opieki zdrowotnej, inwestowanie w innowacje, aż po systematyczne zwiększanie obszarów zielonych. Rozwój miasta, to rozwój jego mieszkańców - zapowiada najbardziej prawdopodobny nowy prezydent Warszawy.

Polityk obiecał dokończenie budowy II linii metra oraz trzech kolejnych linii: M3, M4 i M5, nowe trasy tramwajowe i ścieżki rowerowe. Zapowiedział otwarcie 18 nowych stołecznych szkół oraz 25 przedszkoli, budowę tanich mieszkań na wynajem, remonty domów opieki i zakładów leczniczych, tworzenie centrów aktywności dla seniorów oraz starania na rzecz budowy Instytutu Geriatrii.

Rafał Trzaskowski obiecał ponadto 100 nowych skwerów i małych parków w stolicy. Nowością miałby być park miejski pod Starówką. Dużo w swej kampanii Trzaskowski mówił też o potrzebie utrzymania programu refundacji zabiegów in vitro w stolicy oraz wprowadzenia programu darmowych szczepień dla dzieci. Opracował szczegółowe programy dla wszystkich 18 stołecznych dzielnic.

"Dziś Warszawa, jutro cała Polska! Dzisiejszy wynik pokazuje, że jesteśmy w stanie to odsunąć PiS od władzy” - tak członkowie Koalicji Obywatelskiej na gorąco komentowali wyniki wyborów w sztabie wyborczym Rafała Trzaskowskiego przy ul. Foksal. Nie kryli także zadowolenia ze zwycięstwa kandydatów Koalicji Obywatelskiej w większych miastach (m.in. Poznań, Łódź) i dobrego wyniku Koalicji w sejmikach wojewódzkich.

- Trzeźwo patrzyliśmy na wyniki sondaży. Widzieliśmy, że przyspieszamy, że Rafał Trzaskowski jest coraz lepszy, każdego dnia kampania wyborcza przyspiesza. Dzisiejszego wyniku nie spodziewaliśmy się, to jest dla nas wielki sukces i wielkie zaskoczenie - powiedział po ogłoszeniu wyników poseł PO Marcin Kierwiński, szef sztabu wyborczego.

Zdaniem szefa sztabu wyborczego Rafał Trzaskowski był "uczciwszym i bardziej wiarygodnym kandydatem na prezydenta Warszawy”.

W ocenie Cezarego Tomczyka, posła PO Rafał Trzaskowski nie będzie rewolucjonizował Warszawy. - Z jednej strony trzeba dokończyć wszystkie programy strukturalne, takie jak metro, nowe linie tramwajowe, ale najważniejszym wyzwaniem na kolejne pięć lat to polepszyć jakość życia mieszkańców - powiedział.

Wiceprezydentem Warszawy z ramienia Koalicji Obywatelskiej ma zostać Paweł Rabiej.

Przeczytaj także:

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
-2°C Niedziela
dzień
-1°C Niedziela
wieczór
-1°C Poniedziałek
noc
-1°C Poniedziałek
rano
wiecej »