Zbiorą podpisy dla wszystkich kandydatów

Członkowie i sympatycy stowarzyszenia Bytom Przyjazne Miasto zamierzają zbierać głosy poparcia dla wszystkich kandydatów na prezydenta RP. Jak mówią, chodzi o wyrównywanie szans kandydatów, którzy wobec przyspieszenia wyborów mają na zebranie podpisów mało czasu.

Jak powiedział PAP skarbnik stowarzyszenia Witold Krieser, w najbliższych dniach wystawi ono w różnych punktach miasta swoje stoisko, na którym będzie tyle list poparcia, ilu kandydatów. W ten sposób każdy - niezależnie od preferencji politycznych - będzie mógł w jednym miejscu wziąć udział w tej demokratycznej procedurze.

Stowarzyszenie ma wystawić swoje stoisko w trzech różnych punktach Bytomia: 3 maja w dzielnicy Szombierki, w okolicach stadionu Szombierek Bytom, 4 maja na bytomskim rynku, przy skrzyżowaniu ulic Piastów Bytomskich i Gliwickiej, a także 5 maja w dzielnicy Karb - w okolicach kopalni. Podpisy będzie można składać od południa co najmniej do godz. 15.

Krieser zaznaczył, że listy z zebranymi podpisami zostaną przekazane przedstawicielom odpowiednich komitetów wyborczych. Pytany o pomysł akcji wyjaśnił, że pojawił się on po tragedii w Smoleńsku, gdy członkowie stowarzyszenia zorientowali się, w jak trudnej sytuacji stawia wielu kandydatów przyspieszona formuła wyborów prezydenckich.

Według prezesa stowarzyszenia, miejskiego radnego Mariusza Wołosza, tylko duże partie są w stanie w skróconym terminie uzbierać niezbędną do zarejestrowania kandydata liczbę stu tysięcy głosów. "Dlatego nasze stowarzyszenie, działając zgodnie z przyjętą filozofią pracy ponad podziałami dla dobra mieszkańców, postanowiło pomóc" - podkreślił w przekazanej PAP informacji Wołosz.

"Chcemy pokazać, że stowarzyszenie nie powinno zamykać się na sprawy ważne tylko dlatego, że działa lokalnie. W końcu od każdego obywatela, czy jest bytomianinem czy wrocławianinem zależy, w jakiej Polsce będziemy żyć" - dodał Wołosz, o którym lokalne media piszą, że w wyborach samorządowych zamierza ubiegać się o fotel prezydenta miasta.

Krieser zapewnił, że działające od półtora roku stowarzyszenie Bytom Przyjazne Miasto nie jest związane z żadną działającą w Bytomiu partią polityczną. Przyznał, że akcja zbierania podpisów dla wszystkich kandydatów jest m.in. formą promocji stowarzyszenia wśród mieszkańców.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  8°C Poniedziałek
  noc
  4°C Poniedziałek
  rano
  10°C Poniedziałek
  dzień
  11°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »