24 czerwca 1926 papież Pius XI zamianował go drugim biskupem śląskim. Jako następca bpa Augusta Hlonda kontynuował prace rozpoczęte przez swego poprzednika.
„Biskupowi Arkadiuszowi Lisieckiemu – w osiemdziesiątą rocznicę śmierci” - to temat sesji, jaką 14 maja br. zorganizował Zakład Teologii Pastoralnej i Historii Duszpasterstwa Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy współudziale Księgarni św. Jacka w Katowicach. Uczestniczący w sesji metropolita katowicki abp Damian Zimoń zwrócił uwagę, że współczesny człowiek, zainteresowany postacią bpa Lisieckiego, powinien między innymi poznać okoliczności, które sprawiły, że ten wielkopolski duszpasterz został przez papieża posłany na Górny Śląsk. Przypomniał, że był on następcą młodego biskupa Augusta Hlonda, który z rodzącej się diecezji katowickiej został powołany do objęcia stolic biskupich w Gnieźnie i Poznaniu oraz funkcji Prymasa Polski.
Życie i posługę drugiego biskupa katowickiego przypomniał najpierw ks. prof. UŚ dr hab. Ireneusz Celary. Kanclerz katowickiej Kurii Metropolitalnej, ks. dr. Grzegorz Olszowski, omówił program duszpasterski biskupa Arkadiusza Lisieckiego i jego realizację. Dr Weronika Pawłowicz z Biblioteki Śląskiej w Katowicach zaprezentowała biskupa Arkadiusza Lisieckiego jako człowieka, który kochał książki i cenił naukę, natomiast ks. dr Henryk Olszar z Wydziału Teologicznego UŚ przypomniał w jakiej sytuacji drugi biskup katowicki otrzymał godność doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Sesja połączona była z prezentacją nowej książki poświęconej biskupowi Lisieckiemu: „Aby wszyscy byli jedno – Damit alle Eins sein. W osiemdziesiątą rocznicę śmierci biskupa katowickiego Arkadiusza Lisieckiego”, a Biblioteka Wydziału Teologicznego UŚ zorganizowała o nim wystawę.
Arkadiusz Lisiecki urodził się 12 stycznia 1880 r. w Poznaniu. Święcenia kapłańskie przyjął 17 grudnia 1904 r. Pełnił liczne funkcje w archidiecezji poznańskiej. 24 czerwca 1926 papież Pius XI zamianował go drugim biskupem śląskim. Jako następca bpa Augusta Hlonda kontynuował prace rozpoczęte przez swego poprzednika. Za jego rządów zbudowano i rozbudowano w diecezji ponad dwadzieścia kościołów. Do celów rekolekcyjnych oddał zamek w Kokoszycach. Podjął starania o zwołanie I synodu diecezji katowickiej, który jednak nie doszedł do skutku z racji ogłoszenia synodu krajowego. W październiku 1927 roku do nowo wybudowanego gmachu seminarium duchownego weszli śląscy kandydaci do kapłaństwa studiujący Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kontynuował budowę katedry katowickiej. Zmarł nagle 13 maja 1930 w czasie wizytacji duszpasterskiej w Cieszynie. Został uroczyście pochowany 19 maja w Katowicach, w kościele pw. św. Piotra i Pawła. 9 października 1991 odbyła się ekshumacja jego szczątków i przeniesienie trumny do krypty katedry Chrystusa Króla.
Na terenach objętych konfliktami respektowane być powinno prawo humanitarne.
Organizatorzy zapowiadają, że będzie barwny, taneczny i pełen radości. Koniecznie posłuchaj!
Twierdzi, że byłby tam narażony na nadużycia i brak opieki zdrowotnej.
Przypada ona 13 dni po Wigilii u katolików, czyli 6 stycznia w kalendarzu gregoriańskim.
Sąd nakazał zbadanie możliwości popełnienia zbrodni wojennych przez żołnierza z Izraela.