Projekt dot. przemocy domowej wróci do wnioskodawców

Podjąłem decyzję, że projekt ustawy dotyczący przemocy domowej wróci do wnioskodawców w celu wyeliminowania wszystkich wątpliwych zapisów - oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, polskie prawo musi być klarowne i w pełni chronić ofiary.

Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz niektórych innych ustaw, którego wnioskodawcą było Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt 31 grudnia 2018 r. został opublikowany na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Według portalu wyborcza.pl, proponowane przepisy mówią o tym, że "jednorazowe pobicie nie będzie już przemocą domową".

W środę szef rządu poinformował, że projekt wróci do wnioskodawców. "Przeciwdziałanie przemocy domowej jest priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości, a polskie prawo musi być klarowne i bez cienia wątpliwości w pełni chronić ofiary. Podjąłem decyzję, że projekt ustawy wróci do wnioskodawców w celu wyeliminowania wszystkich wątpliwych zapisów" - napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • marek
  02.01.2019 13:19
  w definicji przemocy rodzinnej mieści sie wszystko,każdy konflikt,który na mocy ustawy jest inkryminowany i penalizowany;ustawa ta,ex lege,z rodziny czyni organizację przestępczą/w której panuje przemoc,takie jest ratio legis tej ustawy/, w życie której państwo może w każdej chwili wszechwładnie,arbitralnie ingereować,szczując jednych na drugich i izolując jednych od drugich nawet na całe życie;doprowadzi to to niebawem do sytuacji znanych na Zachodzie:niezawierania małżeństw,niepłodzenia potomstwa,ba,niepodejmowania współżycia/vide Szwecja/z obawy o poniesienie odpowiedzialnośći karnej;pod pozorem troski o rodzinę uchwalono prawo niszczące rodzinę jako autonomiczną wspólnotę; jeśli zaś mówimy o przemocy to jej źródłem jest władza,państwo jest zdefiniowane przez M.Webera jako legitymizowana przemoc.
 • Jurek
  02.01.2019 14:24
  Jestem ciekaw dlaczego ten rzad tak nie lubi kobiet i dziecie - bo to jednak oni sa glownie ofiarami przemocy. Przeciez ta ustawa w takim ksztalcie proponowanym przez ministeestwo zostala by zapewne uchwalona. Problemem byl nie tylko zapis wspomniany, ale takze odejacoe od dzialania w celu ochrony ofiar bez ich zgloszenia. A pamietajmy ze ofiary przemocy w domu to najczesciem finansowo i emoccjonalnie osoby uzaleznione czesto zastraszone przez agresora.
 • MAM TEGO DOŚĆ!
  02.01.2019 20:59
  Takie to czasy - Państwo może wtrącać się w życie normalnych rodzin, a przeciętni ludzie już władzy na ręce patrzeć nie powinni, ani mediom, ani organizacjom, ani nikomu z pieniędzmi i wpływami - no chyba że ci wielcy i bogaci się pokłócą, no to możemy (ale pod kontrolą). Czym innym jest prawdziwa przemoc, a czym innym wychowywanie dzieci i kłótnie rodzinne (nawet te ostre). Pytanie gdzie postawić granicę, bliżej ograniczaniu swobody rodziny, czy większej wolności osobistej? Myślę, że Bóg sam nam podpowiada jak na te sprawy patrzeć poprzez to jak nas stworzył i jaki rodzaj wolności On nam daje.
 • Anonim (konto usunięte)
  02.01.2019 21:03
  Ja bym prosił o wyeliminowanie domniemania winy z tej ustawy, bo w praktyce z tym mamy do czynienia. Sytuacja w której na podstawie arbitralnej decyzji urzędnika pomocy społecznej odbiera się dzieci rodzicom na podstawie idiotycznych przesłanek: za biednie, nieporadność itp. jest zbrodnią wołającą o pomstę do nieba.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  16°C Czwartek
  noc
  12°C Czwartek
  rano
  17°C Czwartek
  dzień
  17°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »