Salvini: Polska i Włochy będą bohaterami nowej wiosny europejskiej

Polska i Włochy będą bohaterami nowej wiosny europejskiej, renesansu odrodzenia prawdziwych europejskich wartości - zadeklarował w środę włoski wicepremier Matteo Salvini po spotkaniu z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim. Europa musi wrócić do swojej tożsamości, do swoich korzeni - dodał.

W środę, w siedzibie MSWiA, szef resortu Joachim Brudziński spotkał się wicepremierem, szefem MSW Włoch Matteo Salvinim.

Na konferencji prasowej po spotkaniu włoski wicepremier wskazał, że Polskę i Włochy łączą "wspólne wartości, dotyczące rodziny, rozwoju, wzrostu". Poinformował jednocześnie, że "powstanie wspólny plan działania, który zasili Europę w nową krew, nową siłę, energię".

"Ponieważ w Europie przez lata dominowała oś francusko-niemiecka, my zmierzamy do nowej równowagi, nowej energii" - wskazał. "W tym sensie Polska i Włochy będą bohaterami tej nowej wiosny europejskiej, tego renesansu odrodzenia prawdziwych europejskich wartości, gdzie będzie mniej finansów, mniej biurokracji, więcej pracy i więcej rodziny, a przede wszystkim więcej bezpieczeństwa" - zadeklarował Matteo Salvini.

Salvini zauważył, że "wspaniały naród polski (...) mówił o tym, że Europa musi wrócić do swojej tożsamości, do swoich korzeni judeochrześcijańskich, a to w Brukseli się neguje w sposób szalony, neguje się wartości rodziny". "Europa, która powstanie od czerwca, poprowadzi nas wszystkich w innym rytmie i w innym kierunku, niż ta Europa, która dziś zarządzana jest przez biurokratów" - powiedział Salvini.

Jego zdaniem, "państwa muszą być w stanie chronić własne granice i własnych obywateli bez ingerencji z zewnątrz, stąd odmowa podpisania porozumienia Global Compact ws. migracji ze strony zarówno Włoch, jak i Polski" - wyjaśnił.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • św Eufenia
  09.01.2019 13:59
  Wiosna ludów nadchodzi pod wizjonerskim przywództwem Kaczyńskiego by odeprzeć zagrożenie ze strony Islamistów z jednej strony oraz Rosyjskiego Hegemona dążącego do powstania Eurazji od oceanu do oceanu czyli wchłonięcia Europy zanim zrobi to Islam. Przypomina się Oriana Fallaci i jej wizja wojny cywilizacji, oraz Jihad vs McŚwiat B.Barbera.
 • Gość
  09.01.2019 18:19
  a co jest korzeniami Włoch? igrzyska gladiatorów?
 • Stanisław_Miłosz
  09.01.2019 22:38
  Europejska wiosna? Niezbyt szczęśliwa poetyka.
  Czym się skończyły różne wiosny wiadomo, ostatnio: czym arabska wiosna.
  Salvini wyjaśnia czym ta wiosna miałaby być, ale na to za późno. Lepszym określeniem byłaby NOWA REKONKWISTA. Najpierw powstrzymanie podboju, a potem wyzwalanie kolejnych obszarów już podbitych przez różne -izmy: globalizm, neomaltuzjanizm, ekologizm, spinellizm, genderyzm, feminizm, ip. (długa jest ta lista idiotyzmów-patogenów encefalopatii gąbczastej). Do wytępienia ostatniego libero-lewaka.
  Ta rekonkwista wymaga powrotu do etosu średniowiecznego rycerstwa: Bóg, Honor. Bez rozmemłania fałszywym miłosierdziem.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  22°C Czwartek
  wieczór
  19°C Piątek
  noc
  15°C Piątek
  rano
  17°C Piątek
  dzień
  wiecej »