Biskupi zachęcają do włączenia się w inicjatywę „24 godziny dla Pana”, którą zapoczątkował Papież Franciszek. W najbliższy piątek i w sobotę w wielu kościołach w Polsce i na całym świecie można będzie przystąpić do Sakramentu Pojednania przez całą dobę – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
„24 godziny dla Pana” to akcja, którą zainicjował sam Ojciec Święty Franciszek w 2014 roku, kiedy to nie tylko zachęcił do włączenia się w całodobową spowiedź, ale sam jako pierwszy dał przykład i przystąpił do sakramentu, a następnie spowiadał wiernych. Jak przypomniał rzecznik Episkopatu, w Bulli Misericordiae Vultus wydanej w kwietniu 2015 r. z okazji obchodzonego w 2016 r. Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, Papież podkreślał, że wiele osób w Sakramencie Pokuty i Pojednania odnajduje często drogę powrotu do Pana Boga. Dlatego zaapelował o umożliwienie wiernym w diecezjach i parafiach przedłużonej adoracji i spowiedzi. Inicjatywa podejmowana będzie w polskich kościołach już po raz szósty.
„Biskupi zachęcają do włączenia się w tę akcję organizowaną w piątek i w sobotę w wielu kościołach w Polsce i na całym świecie, by w ten sposób przygotować się do IV Niedzieli Wielkiego Postu czyli Niedzieli radości – „Laetare”. Pan Jezus nie żałuje Swojej łaski tym, którzy do Niego przychodzą, dlatego warto skorzystać z okazji i nie zwlekać z przystąpieniem do sakramentu spowiedzi. To okazja, by doświadczyć Bożego Miłosierdzia” – podkreślił rzecznik Episkopatu.
Oprócz inicjatywy „24 godziny dla Pana” w Polsce bardzo popularną akcją stała się też np. realizowana w Wielkim Tygodniu w wielu kościołach Noc Konfesjonałów, podczas której również jest możliwość przystąpienia do spowiedzi przez całą dobę. Spis kościołów, które się w nią włączą, można znaleźć na stronie www.nockonfesjonalow.pl. Od dawna w polskich parafiach praktykowana jest również przedłużona spowiedź podczas dorocznych rekolekcji wielkopostnych.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.