Upamiętnienie zamordowanych i przybliżenie młodzieży Zbrodni Katyńskiej to główne założenia konkursu "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy...Katyń - 70 lat po zbrodni" ogłoszonego przez Instytut Pamięci Narodowej.
Prace nadsyłane na konkurs powinny mieć formę strony z albumu, zawierającej informację o konkretnej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Projekt strony, technika jej wykonania i zawartość jest dowolna - może zawierać m.in. biogram, opis, wiersz, tekst piosenki, zdjęcia lub rysunki. Ocenie będzie podlegać zawartość merytoryczna i estetyka wykonania.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Mogą wziąć w nim udział uczniowie indywidualni, jak również zespoły np. koła historyczne lub naukowe, zastępy harcerskie, młodzież z domów kultury i innych organizacji młodzieżowych. Liczebność grup opracowujących pracę konkursową nie może przekraczać ośmiu osób.
Prace konkursowe w wersji elektronicznej (utrwalone na płycie CD lub DVD) można przesyłać do 25 czerwca na adres: Biuro Edukacji Publicznej IPN, ul. Towarowa 28, 00-839 Warszawa, z dopiskiem Konkurs. Nagrodą dla autorów najlepszych prac będzie wyjazd do Katynia we wrześniu br.
Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.ipn.gov.pl/katyn. (PAP)
akn/ ls/ jbr/
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.