Papież Franciszek przewodniczył w auli Pawła VI ceremonii otwarcia wystawy fotograficznej pt. „Nuns healing hearts” („Zakonnice uzdrawiają serca”). Została ona zorganizowana z okazji 10. rocznicy powstania stowarzyszenia Talitha Kum, międzynarodowej sieci osób konsekrowanych zaangażowanych w przeciwdziałanie handlowi ludźmi.
Inicjatywa Talitha Kum zrzesza ponad 2000 osób zakonnych i prowadzi swoje dzieła w 77 krajach świata. Obecna jubileuszowa wystawa została przygotowana przez Lisę Kristine i opowiada historię wsparcia i pomocy dla osób, przede wszystkim kobiet, wykorzystywanych w takich krajach jak Włochy, Gwatemala, Meksyk, czy Tajlandia.
Papież Franciszek dał nam przesłanie pełne wdzięczności i umocnienia – mówi siostra Gabriella Bottani, koordynatorka Talitha Kum. Problem handlu ludźmi jest bardzo bliski Ojcu Świętemu – mówi zakonnica – myślę, że zawsze i w nim i w każdym z nas pojawia się emocjonalny wstrząs, kiedy w naszej historii wchodzimy w kontakt z tą rzeczywistością. Siostra Gabriella przyznaje również, że dla zakonnic ten projekt był nie lada wyzwaniem: „My jako siostry zakonne nie przywykłyśmy stawiać się na świeczniku” – mówi włoska siostra.
Autorka wystawy podkreśla natomiast, że te obrazy to potężna praca, którą siostry zakonne wykonują na całym świecie, będąc na pierwszej linii frontu przeciw niewolnictwu. „Rzecz najważniejsza dla mnie w tym projekcie – tłumaczy fotograf – to pracowanie z siostrami w ścisłym kontakcie i doświadczenie jak niestrudzenie i pokornie, często bez odpowiednich środków, pracują z tymi, którzy znajdują się w wielkiej potrzebie.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.