6 czerwca br. będziemy świadkami wyniesienia na ołtarze męczennika za wiarę: ks. Jerzego Popiełuszki. Wraz z najnowszym numerem "Gościa Niedzielnego", wydanym na uroczystość beatyfikacji, czytelnicy otrzymają wyjątkowy podarunek: obrazek z wizerunkiem ks. Jerzego oraz litanią do błogosławionego.
Do najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” została również dołączona kolejna część dodatku IPN, zatytułowana „Niewygodny świadek prawdy”, poświęcona w całości ks. Jerzemu Popiełuszce. Postać ks. Jerzego jest w nim przedstawiona od samego początku: jaki był jego dom rodzinny, co go ukształtowało, jak rodziła się jego wiara, jak wzrastało jego powołanie kapłańskie.
Dzięki dodatkowi czytelnicy dowiedzą się jak wyglądała medialna kampania nienawiści wobec księdza Popiełuszki oraz przyjrzą się kulisom aparatu represji skierowanego przeciwko „Świadkowi Prawdy”. „(…) mordercy ks. Jerzego przygotowywali się (…) do zabójstwa. Dane zawarte w funduszu operacyjnym świadczą o sporych wydatkach (…); sznury, worki, specjalne pałki, łopaty (…).”
Dodatek prezentuje także rozwój kultu ks. Jerzego, który rozpoczął się zaraz po jego pogrzebie. „Tylko w pierwszym roku grób ks. Jerzego odwiedziło ponad 2 mln 360 tys. osób.”
W „Gościu” także między innymi:
Ksiądz Jerzy pomaga - o wstawiennictwie wielkiego „Świadka Prawdy”;
Dowody świętości – o tym, dlaczego ks. Jerzego uznano za męczennika; rozmowa z ks. Hieronimem Fokscińskim, byłym delatorem w procesie beatyfikacyjnym ks. Popiełuszki;
Wybrany do misji specjalnej – jak ks. Popiełuszko został błogosławionym męczennikiem?
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.