Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii rozpocznie działalność w październiku br. w Krakowie. Roczne studia obejmować będą najważniejsze zagadnienia z zakresu filozoficznej i teologicznej myśli chrześcijańskiej.
Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii (DSFT) jest inicjatywą wykładowców jednej z najstarszych szkół teologicznych w Krakowie – Kolegium Filozoficzno-Teologicznego OO. Dominikanów. Celem stworzenia Studium jest zapoznanie studentów z filozoficzną i teologiczną myślą chrześcijańską ze szczególnym akcentem położonym na naukę św. Tomasza z Akwinu i szeroko pojętą tradycję dominikańską.
Studium jest skierowane do absolwentów szkół wyższych, studentów, licealistów, liderów wspólnot, animatorów, katechetów i wszystkich, którzy chcą poznać tradycję myśli chrześcijańskiej i szukają prawdy.
Wśród tematów wykładów znajdą się następujące zagadnienia: argumenty za istnieniem Boga, fenomenologia religii, problem języka religijnego, pluralizm religijny, podstawy metafizyki, wprowadzenie do myśli św. Tomasza z Akwinu, współczesna problematyka bioetyczna, teologia Trójcy Świętej, teologia Kościoła, etyka chrześcijańska.
Zajęcia poprowadzą dominikanie, m. in. o. Jacek Salij OP, o. Jan Andrzej Kłoczowski OP oraz wykładowcy świeccy, pracownicy Kolegium Filozoficzno-Teologicznego OO. Dominikanów, m. in. dr hab. Krzysztof Mielcarek.
Studia trwają rok (dwa semestry) i obejmują 100 godzin wykładów. Kończą się uzyskaniem dyplomu Studium. W zajęciach można uczestniczyć w pełnym wymiarze lub uczęszczać na wybrane wykłady. Wszyscy, którzy po uzyskaniu dyplomu chcieliby dalej uczestniczyć w zajęciach Studium, będą mogli zapisywać się na wybrane przez siebie wykłady monograficzne z poszczególnych dziedzin filozofii i teologii.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Sekretariacie Kolegium Filozoficzno-Teologicznego OO. Dominikanów, ul. Stolarska 12, 31-043 Kraków; tel. 012 423 00 84 (od 8 do 12); email: kolegium@dominikanie.pl.
Zapisy do Studium rozpoczną się 13 września 2010 r.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.