Prokuratorzy spotkają się z rodzinami ofiar katastrofy w Smoleńsku

Prokuratorzy spotkają się z rodzinami ofiar katastrofy w Smoleńsku i ich pełnomocnikami w celu przedstawienia im aktualnego stanu śledztwa - podała Naczelna Prokuratura Wojskowa. Nie podano terminu tego spotkania, na którym może być nawet kilkaset osób.

Rzecznik NPW płk Jerzy Artymiak powiedział PAP, że nie wypada, aby rodziny - do których zaproszenia będą wkrótce wysyłane - dowiadywały się z mediów o terminie tego spotkania. Według Artymiaka, przedstawiciele NPW, Prokuratury Generalnej i innych "właściwych organów" mają zapoznać pokrzywdzonych ze stanem polskiego śledztwa. "Nie limitujemy liczby osób" - dodał.

Występując w czwartek wieczorem w TVN24, prokurator generalny Andrzej Seremet podał, że prokuratorzy "w niedługim czasie" planują spotkanie z nimi i przedstawienie wyników śledztwa oraz "rozwianie pewnych wątpliwości".

W pełne rozwianie wątpliwości rodzin wątpi pełnomocnik części pokrzywdzonych mec. Rafał Rogalski, według którego większość rodzin "czeka na wyjaśnienie przyczyn katastrofy, a bez materiałów strony rosyjskiej nie będzie to możliwe". "Nie sądzę by podano nam racjonalne powody, dla których te materiały nie zostały dotychczas przekazane" - powiedział PAP. Ocenił, że organizatorom spotkania chodzi o wykazanie, iż "strona polska wykonuje wiele poprawnych działań".

Artymiak podał też, że Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie realizuje wniosek Rosjan o pomoc prawną; chodzi w nim m.in. przesłuchanie świadków dla potrzeb rosyjskiego śledztwa. Potwierdził, że ma być przesłuchany m.in. Jarosław Kaczyński. Nie podał dokładnego terminu (media piszą, że ma to być 27 lipca) , bo nie wie, czy sam zainteresowany został już o tym oficjalnie poinformowany. "Nie potwierdzam, nie zaprzeczam" - powiedział PAP mec. Rogalski (pełnomocnik m.in. prezesa PiS), pytany o termin 27 lipca.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
28°C Wtorek
dzień
28°C Wtorek
wieczór
25°C Środa
noc
20°C Środa
rano
wiecej »