Pieniądze otrzyma np. diecezja Kalamazoo.
Amerykańscy biskupi przeznaczyli prawie 10 mln dolarów na pomoc w działaniach duszpasterskich i ewangelizacyjnych. „Postanowiliśmy wspomóc te diecezje, które stoją w obliczu wyzwań związanych z głoszeniem Ewangelii, ze względu na położenie geograficzne, niską liczbę ludności i ubóstwo” – wyjaśnił bp William Shawn McKnight.
Finansowanie obejmie diecezje w całych Stanach Zjednoczonych, ale szczególnie te najbiedniejsze na głębokim południu, w Appalachach, Górach Skalistych, a także na Karaibach i Pacyfiku. „Niektóre diecezje, takie jak El Paso, nie mają środków na zaspokojenie podstawowych potrzeb duszpasterskich wiernych” – wyjaśnił hierarcha. „Dotacje oznaczają, że młodzież i dorośli będą mieli dostęp do programów formacyjnych, katechetycznych i ewangelizacyjnych. Będzie także wspierany program formacji świeckich duszpasterzy na rzecz rozwoju przywództwa w ponad 10 parafiach. Część dotacji będzie też bezpośrednio przekazana na pomoc potrzebującym” – dodał bp McKnight.
Pieniądze otrzyma np. diecezja Kalamazoo, która od co najmniej dwóch dekad specjalizuje się w pracy z migrantami. Środki mają zapewnić wynagrodzenia dla pracowników i wsparcie dla wolontariuszy. W zeszłym roku wolontariusze z Kalamazoo odwiedzili ponad 300 obozów zamieszkałych przez pracujących na farmach migrantów i kilkunastu tysiącom osób zapewnili dostęp do liturgii, przygotowanie do przyjęcia sakramentów oraz wiele usług społecznych. „Chcemy aby te działania były kontynuowane” – powiedział bp McKnight.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.