Siedmiodniową żałobę ogłosili pakistańscy chrześcijanie po zamordowaniu w Faisalabadzie dwóch wyznawców Chrystusa. Do żałoby przyłącza się wiele tamtejszych organizacji społecznych i religijnych
Jednocześnie w specjalnym raporcie Komisja Sprawiedliwości i Pokoju katolickiego episkopatu Pakistanu przypomina, że „widoczne są zaniedbania ze strony rządu i policji, gdy chodzi o ochronę podstawowych praw mniejszości żyjących w tym kraju”. Kościół apeluje nie tylko o ukaranie bezpośrednich wykonawców zbrodni, ale także islamskich zwierzchników religijnych, którzy w meczetach Faisalabadu nawoływali do przemocy wobec dwóch braci bezpodstawnie oskarżonych o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi.
Żałobie towarzyszy modlitwa w intencji pokoju i zacieśnienia przerwanego okrutną zbrodnią dialogu międzyreligijnego. Obserwatorzy podkreślają, że właśnie zerwanie dość dobrych relacji chrześcijańsko-muzułmańskich, jakie panowały w Faisalabadzie, mogło stać u podstaw zabójstwa. W kraju bowiem dochodzą do głosu coraz bardziej ekstremistyczne ugrupowania, którym nie podoba się dialog i współpraca z wyznawcami Chrystusa. Przypomnijmy, że dwóch chrześcijan zastrzelono na schodach sądu po tym, jak zostali uniewinnieni od stawianych im przez muzułmanów zarzutów.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.
W środę odbyło się kilka pogrzebów ofiar, wśród których były całe rodziny.
Na to trzydniowe, międzynarodowe spotkanie przybędzie ok. 30 osób z Polski.