Rzymska bazylika św. Bartłomieja na wyspie Tyberyjskiej, będąca sanktuarium męczenników XX i XXI wieku wzbogaciła się o kolejny relikwie męczennika.
Małe Siostry Jezusa ofiarowały jej kielnię, której używał ich duchowy założyciel bł. Karol de Foucauld. Na rączce kielni wygrawerowane jest serce z krzyżem, które stało się symbolem duchowych sióstr i braci bł. Karola.
Karol de Foucauld kielni tej używał do budowania swej ostatniej pustelni w Tamanrasset, na Saharze, gdzie został zamordowany. Przechowywana była przez Małe Siostry Jezusa w ich domu na obrzeżach Rzymu, w miejscu, gdzie został umęczony św. Paweł Apostoł – Tre Fontane.
Bł. Karol de Foucauld żył na przełomie XIX i XX wieku. Wcześnie osierocony, hulaka i agnostyk, nawraca się mając 28 lat. Pragnie żyć naśladując Chrystusa, Jego ukryte życie w Nazarecie. Po święceniach kapłańskich zamieszkuje na Saharze. Całe godziny spędza na modlitwie przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Chce być bratem i przyjacielem nomadów na pustyni. Poznaje ich język, kulturę, stara się ich kochać i swoim życiem „krzyczeć Ewangelię”. Pozostaje z nimi do końca. Ginie zamordowany 1 grudnia 1916 roku.
Niepokój budzą zapowiedzi redukcji liczebności amerykańskich wojsk w Europie.
Sąd ws. prowokacji wobec ks. Popiełuszki chce przesłuchać zastępcę dyr. Departamentu IV MSW
Decyzja wywołała oburzenie wśród części lokalnej społeczności.
Nabożeństwo drogi krzyżowej znane w dzisiejszej formie - 14 stacji - sięga XVII w.
Będzie z tego m.in. 40 tys. świątecznych paczek dla potrzebujących.
Pełnił posługę biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej przez ponad 25 lat.