Premier: Spełniają się marzenia

Premier Tusk podczas sobotniej uroczystości zawieszenia wiechy na najwyższym punkcie stadionu PGE Arena Gdańsk powiedział, że w tym miejscu spełniają się marzenia tysięcy i milionów Polaków o nowocześniejszej Polsce. Zapewnił, że Żarnowiec jest "faworytem" jeśli chodzi o lokalizację elektrowni jądrowej.

Powiedział, że za kilka dni będzie w Kwidzynie otwierał inwestycjęna którą region czekał dziesiątki lat"Dobrze ponad 40 lat temu na stadionie Lechii Gdańsk marzyłem sobie, że kiedyś wystąpię na płycie nowoczesnego stadionu mojego ukochanego klubu no i nie wyszło mi w życiu" - powiedział premier. "Występuję, ale nie w tej roli, o jakiej marzyłem. Spełniają się za to marzenia tysięcy i milionów Polaków o nowocześniejszej Polsce" - dodał.

"Budowanie mostów, stadionów, szpitali, czy może być coś piękniejszego dla narodu i jego przywódców wtedy, gdy są warunki, by te marzenia się spełniały?" - pytał premier podczas uroczystości. Podkreślił, że zawieszenie wiechy na konstrukcji stadionu traktuje jako sukces wszystkich na Pomorzu i w całej Polsce, "którzy dziś, jutro i pojutrze będą budowali naszą lepszą rzeczywistość".

Premier Donald Tusk powiedział w sobotę, że najbardziej prawdopodobną lokalizacją elektrowni jądrowej jest Żarnowiec. Nazwał tę inwestycję "strategiczną dla Polski".

"Chcę państwa uspokoić. Wiem jak mocno trzymacie kciuki za inwestycje w naszym regionie. Pomorze ze swoim Żarnowcem to ciągle faworyt numer jeden jeśli chodzi o tę inwestycję i nie ma powodu do niepokoju" - zapewnił.

Premier przypomniał, że w Gdańsku powstają oprócz stadionu obwodnica, część lotniska, ma powstać m.in. tunel pod Wisłą w centrum miasta, hala widowiskowa. Powiedział, że za kilka dni będzie w Kwidzynie otwierał inwestycjęna którą region czekał dziesiątki lat

"Czy może być coś piękniejszego dla narodu i jego przywódców wtedy gdy są warunki aby marzenia się spełniały (...) Te plany są ambitne i dotyczą strategii na dziesiątki lat" - powiedział.

Według Tuska, Polska może mówić kolejnym roku "fenomenalnego jak na warunki europejskie" wzrostu gospodarczego. Jego zdaniem nasz kraj do osiągnięcia sukcesu potrzebuje "mądrej, nieegoistycznej dyscypliny budżetowej". "Polska nie musi być i nie będzie węzłem gordyjskim złych emocji, złych przypadków dramatów i tragedii. To co jest największe w naszym narodzie to jest, że potrafimy wyjść z każdej opresji po to, żeby budować" - podkreślił.

Budowę gdańskiego stadionu rozpoczęto 15 grudnia 2008 roku, 15 lipca wmurowano kamień węgielny, a zakończenie prac zaplanowano 21 stycznia 2011 roku. Cała inwestycja ma kosztować 630 milionów złotych. Na trybunach będzie mogło zasiąść 44 tysiące kibiców, którzy pierwszy piłkarski mecz zobaczą latem 2011 roku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
18°C Czwartek
noc
13°C Czwartek
rano
17°C Czwartek
dzień
17°C Czwartek
wieczór
wiecej »