Benedykt XVI mianował byłego generała redemptorystów o. Josepha Williama Tobina nowym sekretarzem Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jednocześnie papież wyniósł go do godności arcybiskupa tytularnego Obba.
Nowy sekretarz dykasterii ds. życia zakonnego ma 58 lat. Urodził się w Detroit 3 maja 1952 r. jako najstarszy z trzynaściorga rodzeństwa. Jego rodzina mieszkała na terenie parafii Najświętszego Odkupiciela, znajdującej się pod opieką redemptorystów. Uczęszczał on do seminariów redemptorystów w stanach Wisconsin i Nowy Jork, zdobywając bakalaureat w filozofii, magisterium w edukacji religijnej i w teologii.
Pierwsze śluby zakonne złożył 5 sierpnia 1973 r., święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1978 r. Po święceniach służył w kilku wspólnotach emigrantów hiszpańskojęzycznych na terenach tak miejskich, jak i wiejskich. Jego doświadczenie duszpasterskie obejmuje apostolat parafialny, organizowanie wspólnot, głoszenie rekolekcji dla młodzieży i dorosłych, pracę z ruchami kościelnymi, pracę w trybunale archidiecezjalnym oraz na zaangażowanie rzecz pokoju, sprawiedliwości i integralności stworzenia.
Przed przybyciem do Rzymu w 1991 pracował również w kilku diecezjach jako proboszcz (1984 – 91), wikariusz biskupi (1981 – 90), obrońca węzła (1980 – 90), sędzia pomocniczy (1981 – 90) oraz jako członek archidiecezjalnej rady kapłańskiej (1985 – 90).
W roku 1991 kapituła jego zgromadzenia wybrała go radnym generalnym, odpowiedzialnym za apostolat powołań i formację młodych. Sześć lat później został przełożonym generalnym a w 2003 r. został ponownie generałem redemptorystów. Równocześnie został wybrany wiceprzewodniczącym Unii Przełożonych Generalnych. Należał do Rady ds. Relacji Między Kongregacją ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego a Międzynarodowymi Uniami Przełożonych Generalnych. W 2009 r. zakończył drugą kadencję przełożonego generalnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.