Jeden z pociągów ekspresowych w Indiach otrzyma imię Matki Teresy. Koleje indyjskie uczczą w ten sposób przypadająca niebawem 100. rocznicę urodzin założycielki Zgromadzenia Misjonarek Miłości.
Minister komunikacji Mamata Banerjee poinformowała, że wagony tego pociągu będą miały kolor błękitny, nawiązujący do stroju noszonego przez Misjonarki Miłości. Nie ujawniła natomiast, na jakiej trasie będzie jeździł ekspres „Matka Teresa”. Powiedziała tylko, że „połączy ważne ośrodki w kraju”.
Błogosławiona Matka Teresa (w świecie Agnes Gonxha Bojaxhiu) urodziła się 26 sierpnia 1910 roku w wówczas jeszcze osmańskim Skopje, dzisiejszej stolicy Macedonii. W wieku 18 lat wstąpiła do zgromadzenia sióstr loretanek, które wysłały ją jako nauczycielkę do Kalkuty.
W 1948 r. opuściła mury zakonne i osiedliła się w najuboższej części Kalkuty, by tam dzielić życie z nędzarzami i umierającymi na ulicach. Przyłączyły się do niej młode Hinduski, z którymi założyła Zgromadzenie Misjonarek Miłości. Zakonnice w białym sari z niebieskim szlaczkiem na welonie pracują na wszystkich kontynentach.
Matka Teresa była wielokrotnie odznaczana, m.in. w 1979 roku otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla. Zmarła 5 września 1997 roku w Kalkucie. Już w sześć lat później - 19 października 2003 roku, papież Jan Paweł II ogłosił ją błogosławioną.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.