Wspólnota chrześcijan koptyjskich może uroczyście świętować Boże Narodzenie, które przypada 7 stycznia.
W sierpniu 2013 roku Bractwo Muzułmańskie zaatakowało i zniszczyło 84 kościoły oraz około 150 szkół, domów, firm oraz sierocińców chrześcijańskich w egipskiej prowincji Minya. Wraz z odbudową ostatniego kościoła w Anba Moussa al-Asswad wszystkie świątynie zostały ponownie otwarte. Wspólnota chrześcijan koptyjskich może uroczyście świętować Boże Narodzenie, które przypada 7 stycznia.
Islamiści dążyli do podzielenia społeczeństwa egipskiego i wywołania konfliktu religijnego, ale próba zakończyła się niepowodzeniem. Koptowie nie zwrócili się w brutalny sposób przeciwko muzułmanom. Poszli za wskazaniem swojego duchowego przywódcy Tawadrosa II, który powiedział: „To jest ofiara, którą podejmujemy dla Egiptu. Lepiej jest mieć ojczyznę bez kościołów, niż kościoły w ojczyźnie bez chrześcijan”.
Rząd zagwarantował chrześcijanom pomoc w odbudowie 84 zniszczonych świątyń i wraz z otwarciem kościoła w Anba Moussa obietnica została zrealizowana. Do 2015 roku niewiele kościołów zostało ponownie otwartych, ale proces odbudowy nabrał przyśpieszenia po zapowiedzi skierowanej w 2016 roku do koptyjskich chrześcijan przez prezydenta Abdela Fattaha al-Sisi: „Odbudujemy wszystkie kościoły. Nie dlatego, żeby zrobić wam łaskę, ale dlatego, że jesteśmy wam to winni”.
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie
Białoruski funkcjonariusz w mundurze uczestniczył w probie forsowania polskiej granicy.
Zdaniem lidera Konfederacji sprawą powinna zająć się też Państwowa Komisja Wyborcza.
Pomijając polityczny wymiar tego wydarzenia, który Polacy różnie mogą oceniać... To trzeba zobaczyć.
Zaatakowali samo centrum miasta, zabijając 34 i raniąc 117 osób
Rozpoczął się kolejny etap renowacji jednej z najbardziej znanych budowli Stambułu.