O wsparcie przez katolików ustawy o pomocy dla Haiti zaapelował episkopat Stanów Zjednoczonych. Od decyzji amerykańskich kongresmanów zależy los pięcioletniego programu odbudowy tego zrujnowanego trzęsieniem ziemi kraju.
Ustawa ma stworzyć ramy prawne tak, by z budżetu USA można było finansować odbudowę zniszczeń i zapewnić Haitańczykom nowe perspektywy życia. Tylko w tym roku może być przeznaczone na ten cel ok. 1,5 mld dolarów, a w następnych latach po pół miliarda. Gdyby ustawa przeszła w proponowanym kształcie, byłby to jeden z największych projektów pomocowych na świecie realizowany na koszt amerykańskiego podatnika.
Amerykańscy biskupi wezwali wyborców, by kontaktowali się z kongresmanami i przedstawili im swoje oczekiwania, co do haitańskiej ustawy. Na amerykańskich stronach internetowych informujących o kontroli wydatków z budżetu federalnego można obliczyć, ile z podatków każdej rodziny trafi na Haiti. Każdy podatnik amerykański przeznaczy na ten cel 5,83 dolarów a np. czteroosobowa rodzina podzieli się z mieszkańcami najbiedniejszego kraju na półkuli zachodniej 23 dolarami.
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.