Na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra o godzinie 18.00 papież modlić będzie się przed krzyżem.
15 marca papież odwiedził kościół San Marcello al Corso, gdzie znajduje się XV-wieczny krucyfiks, z którym związane są dwa wydarzenia z XVI wieku, uznawane za cudowne. Najpierw w 1519 r. jako jedyny element wyposażenia ocalał on z pożaru tej świątyni. Trzy lata później niesiony był w procesji pokutnej, z którą łączy się ustanie w Rzymie dżumy. Dziś krzyż ten na czas papieskiej modlitwy przeniesiony zostanie do Watykanu.
Według Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej na czas modlitwy do Bazyliki Świętego Piotra przywieziony też został obraz Salus Populi Romani (z Bazyliki Matki Bożej Większej). Podczas dzisiejszej modlitwy, bez udziału wiernych, która rozpocznie się o 18.00, papież udzieli błogosławieństwa „Urbi et orbi” (Miastu i światu), z którym związana będzie możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
„Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa powszechnością modlitwy, współczucia, czułości” stwierdził papież w niedzielę po modlitwie „Anioł Pański” i zapowiedział dwie inicjatywy modlitewne: zachęcił wszystkich chrześcijan, niezależnie od istniejących podziałów do odmówienia w południe 25 marca modlitwy „Ojcze nasz” a także do włączenia się za pośrednictwem mediów w modlitwę, której będzie przewodniczył w piątek 27 marca o godz. 18.00.
Transmisję z tego wydarzenia prowadzić będą watykańskie media. Zobaczyć je będzie można także na Wiara.pl dzięki transmisji wydarzenia na YouTube.
Vatican News Vatican Media Live
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.