Prezydent: Po epidemii przed branżą turystyczną otwiera się nowa perspektywa szybszego rozwoju

- Po okresie zamknięcia z powodu epidemii przed branżą turystyczną otwiera się nowa perspektywa szybszego rozwoju - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wtorkowej konferencji Polskiego Funduszu Rozwoju. Prezydent zachęcał też Polaków do wypoczynku w kraju i wspierania przez to rodzimej gospodarki.

"Dzisiaj cała branża turystyczna w tym agroturystyka boryka się z problemami wynikającymi z braku ruchu turystycznego" - mówił we wtorek prezydent.

Dodał, że niedawno odbył rozmowę z właścicielami niedużych obiektów turystycznych na Podkarpaciu, według których ruch w rejonie Bieszczadzkim zaczyna być widoczny.

"Jak mnie zapewnili, te rezerwacje, które turyści zrobili na okres czerwca, lipca i sierpnia, nie zostały odwołane, a turyści są nastawieni, że przyjadą" - wskazał. "Ale to co było najważniejsze, właściciel agroturystyki powiedział mi, że w tym roku po raz pierwszy zgłosiła się do niego wielka polska firma turystyczna, pytając go o jego ofertę wypoczynku wakacyjnego i weekendowego" - dodał.

Jak mówił Duda, przez lata ten przedsiębiorca jeździł na targi i dobijał się do tych firm ze swoją ofertą bezskutecznie. Teraz sama ta firma turystyczna zgłosiła się do tego przedsiębiorcy, żeby przysyłać do niego klientów - opowiadał prezydent.

"Liczę na to, że w tym całym nieszczęściu, jakie dotknęło firmy turystyczne, przynajmniej część z nich, nie tylko odzyska klientów, ale też, że przed nimi otwierają się nowe perspektywy, które pozwolą im na na dalszy i bardziej dynamiczny rozwój w przyszłości" - zaznaczył Duda.

Dodał, że zachęca wszystkich rodaków, żeby starali się szukać pięknych zakątków na wypoczynek w Polsce. Przy tej okazji, wypoczynku, pieniądze na nie przeznaczone zostawić u naszych usługodawców, zostawić je w naszej gospodarce i wspierać powrót naszego kraju do normalności.

Udział w debacie PFR wziął również prezes Browaru Kormoran w Olsztynie Andrzej Olkowski, który powiedział, że jego firma skorzystała z instrumentów oferowanych w ramach tarcz, tam, "gdzie mogliśmy z tego skorzystać". "Nie mieliśmy najmniejszych problemów z realizacją tych wniosków, pieniądze wpływały na rachunek sprawnie, również z PFR"- powiedział.

Wystosował sugestię dotyczącą zmiany przepisów, "które bardzo ułatwiłyby funkcjonowanie małym browarom". "W ustawie o wychowaniu w trzeźwości, interpretacja jednego z punktów, nie dopuszcza w Polsce sprzedaży piwa przez internet. Myślę, że zmiana tej interpretacji bardzo pomogłaby szczególnie tym małym browarom" - powiedział.

Jak dodał, "warto byłoby tez pomyśleć o tym, żeby przez następny rok, zrobić taki rok spokoju - czyli żadnych zmian przepisów, żadnego podnoszenia podatków".

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • Scott
    19.05.2020 16:40
    Rok bez podnoszenia podatków? Pośrednich, bezpośrednich czy podatku inflacyjnego? W sumie zawsze coś.
  • dirk
    20.05.2020 01:31
    Tylko nie dajmy się zwariować z tą (agro)turystyką, bonami urlopowymi itd. Pojawienie się dużej ilości "łatwych pieniędzy" i stonki urlopowiczów (jak się odważą nos z domu wyściubić), nie będzie sprzyjało poprawie jakości turystycznych usług. Każdy kurnik, stodoła albo garaż mogą się zamienić w "kwatery dla turystów", a urlop tam spędzony w długo wspominany koszmarek. Z dobrym i zdrowym jedzeniem też może być różnie, nie każdy kto turystów gości od razu umie gotować, a i oszczędność rzecz niezwykle istotna. Może lepiej... zostańmy w domu...
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
24°C Niedziela
dzień
25°C Niedziela
wieczór
22°C Poniedziałek
noc
17°C Poniedziałek
rano
wiecej »