Istnieje obawa, że Hostia mogła zostać zabrana w celu przeprowadzenia rytuału satanistycznego.
Nieznani sprawcy skradli tabernakulum z Najświętszym Sakramentem w środku z kościoła pw. św. Elżbiety w Boone, w amerykańskim stanie Karolina Północna. Zdruzgotani tą wiadomością parafianie boją się, że konsekrowana hostia mogła zostać zabrana w celu przeprowadzenia rytuału satanistycznego.
Kościelny kantor z parafii Matthew Mallon zwrócił uwagę, że złodziej lub złodzieje nie zabrali ze sobą kilku innych o wiele lżejszych, wartościowych przedmiotów, w tym klejnotów monstrancji.
Parafianie modlą się o bezpieczny powrót Najświętszego Sakramentu i zachęcają do ofiarowania zadośćuczynienia za profanację kościoła i kradzież Jezusa Eucharystycznego. Zainicjowali też nowennę z odmawianiem siedmiu psalmów pokutnych.
Kradzieże Najświętszego Sakramentu w Stanach Zjednoczonych stają się coraz częstym zjawiskiem. W maju 2019 roku portal LifeSiteNews donosił o dziewięciu konsekrowanych hostiach wystawionych na sprzedaż na jednej ze stron internetowych. Sprzedawca wyjaśniał, że hostia ma posłużyć do rytuałów czarnej magii.
Sakramenty na pątniczym szlaku są sprawowane według przedsoborowego rytu liturgii.
"Kobiety znacznie chętniej i częściej wchodzą w ostrą rywalizację werbalną".
"Musimy realizować te zadania, które mają najwyższe priorytety".
Ukraina i Strefa Gazy wśród tematów rozmów podczas wizyty szefa Rady Europejskiej
Uroczystość jest ostatnim ważnym wydarzeniem dorocznej pielgrzymki hadżdż.