„Prawda, głoszenie Słowa i autentyzm życia w epoce cyfrowej”. Taki temat wybrał Papież na przyszłoroczny Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
„Wybrany temat stawia w centrum procesów komunikowania osobę ludzką – czytamy w komentarzu opublikowanym 29 września przez Papieską Radę ds. Środków Społecznego Przekazu. – Nawet w czasach tak bardzo zdominowanych i nieraz uwarunkowanych przez nowe technologie podstawowe znaczenie zachowuje osobiste świadectwo. Od ludzi pracujących w świecie informacji, a zwłaszcza od dziennikarzy katolickich, wymaga się gwarancji, jaką jest autentyzm życia. Ma to wielką wagę również w epoce cyfrowej”. W komunikacie watykańskiej dykasterii ds. mediów podkreśla się, że środki techniczne nie są w stanie zwiększyć wiarygodności ludzi, którzy się nimi posługują, ani też nie mają wpływu na kierujące nimi wartości. Niezmiennym punktem odniesienia musi pozostać zawsze prawda.
Specjalne orędzie na przyszłoroczny Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu Papież ogłosi, jak zwykle, w liturgiczne wspomnienie patrona dziennikarzy, św. Franciszka Salezego. Przypada ono 24 stycznia.
Wzrost wydatków o charakterze społecznym to efekt nieprzerwanej kampanii wyborczej.
Ośrodek Przewidywania Burz (SPC) zarejestrował 922 zgłoszenia w całym kraju.
Czy oba ugrupowania mają zachować swoją tożsamość i iść swoją drogą, czy kontynuować współpracę?
Według Marcina Warchoła w kampanii Trzaskowskiego złamano co najmniej 3 artykuły Kodeksu wyborczego.
36-minutowe przemówienie w języku angielskim zostało opublikowane na YouTube.
28 maja Namibia po raz pierwszy w historii obchodzić będzie Dzień Pamięci o Ludobójstwie.
Wydobyto szczątki co najmniej 42 osób - kobiet, mężczyzn i dzieci.
Głównej świątecznej liturgii zakończonej procesją przewodniczył biskup supraski Andrzej.