Wytknąć grzechy

Za upamiętnieniem ofiar Katastrofy Smoleńskiej w całym kraju opowiedział się Jarosław Kaczyński. "Ja wierzę, że tak będzie" - przekonywał prezes PiS, który udzielił obszernego wywiadu w Radiu Maryja.

Kaczyński zaznaczył, że pomnik w samej Warszawie nie powinien stać w miejscu drewnianego krzyża, ale przed kościołem karmelitów. Przemawiają za tym "względy architektoniczne", które w jego opinii także przesądzają o tradycyjnej formie projektu. Powinien on zostać wyłoniony w drodze konkursu.

Prezes PiS porównał sprawę powszechnego upamiętnienia ofiar katastrofy do pomników ks. Jerzego Popiełuszki. Jak przypomniał, w pierwszych latach po śmierci kapłana nie było żadnego, a obecnie można je napotkać w całym kraju.

"Powinniśmy to uczcić i to nie tylko w Warszawie ale to powinno być uczczone w całym kraju. Ja wierzę, że tak będzie" - podkreślił Kaczyński.

Lider opozycji skrytykował działania władz w sprawie wyjaśnienia przyczyn i wskazania winnych katastrofy samolotu prezydenckiego. Podkreślił, że od początku zaniedbano możliwości wyegzekwowania większego udziału polskiej strony w śledztwie i wytknął brak zaangażowania ze strony rosyjskiej.

"Jeżeli to jest ocieplenie, to znaczy, że najcieplejsze stosunki mieliśmy w czasach PRL-u. Nie wiem, czy Donald Tusk by odpowiedział twierdząco na pytanie, czy do tego dąży. Sądzę, że by bardzo gwałtownie zaprzeczał. Ale fakty na to wskazują,. Mamy tutaj do czynienia z gigantycznym skandalem" - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Podczas kilkugodzinnego pobytu w toruńskiej rozgłośni lider PiS przedstawił swoje poglądy na główne dziedziny życia kraju i przypomniał ogólne założenia programu swojej partii w wyborach samorządowych. Zapowiedział, że szczegółowy dokument zostanie przedstawiony publicznie w połowie października.

Nawiązując do czwartkowych demonstracji w Warszawie pracowników Lasów Państwowych, Jarosław Kaczyński podkreślił, że zawsze był i będzie przeciwnikiem wszelkich działań zmierzających do prywatyzacji lasów, a także majątku państwowego, który stanowi "srebra rodowe", np. uzdrowisk. Skrytykował także "rozmaitych uzdrawiaczy gospodarki" postulujących likwidację KRUS, bo jego zdaniem, takie posunięcie wywołałoby na polskiej wsi "głód w autentycznym znaczeniu tego słowa".

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  21°C Czwartek
  wieczór
  20°C Piątek
  noc
  18°C Piątek
  rano
  23°C Piątek
  dzień
  wiecej »