Wytknąć grzechy

Za upamiętnieniem ofiar Katastrofy Smoleńskiej w całym kraju opowiedział się Jarosław Kaczyński. "Ja wierzę, że tak będzie" - przekonywał prezes PiS, który udzielił obszernego wywiadu w Radiu Maryja.

Kaczyński zaznaczył, że pomnik w samej Warszawie nie powinien stać w miejscu drewnianego krzyża, ale przed kościołem karmelitów. Przemawiają za tym "względy architektoniczne", które w jego opinii także przesądzają o tradycyjnej formie projektu. Powinien on zostać wyłoniony w drodze konkursu.

Prezes PiS porównał sprawę powszechnego upamiętnienia ofiar katastrofy do pomników ks. Jerzego Popiełuszki. Jak przypomniał, w pierwszych latach po śmierci kapłana nie było żadnego, a obecnie można je napotkać w całym kraju.

"Powinniśmy to uczcić i to nie tylko w Warszawie ale to powinno być uczczone w całym kraju. Ja wierzę, że tak będzie" - podkreślił Kaczyński.

Lider opozycji skrytykował działania władz w sprawie wyjaśnienia przyczyn i wskazania winnych katastrofy samolotu prezydenckiego. Podkreślił, że od początku zaniedbano możliwości wyegzekwowania większego udziału polskiej strony w śledztwie i wytknął brak zaangażowania ze strony rosyjskiej.

"Jeżeli to jest ocieplenie, to znaczy, że najcieplejsze stosunki mieliśmy w czasach PRL-u. Nie wiem, czy Donald Tusk by odpowiedział twierdząco na pytanie, czy do tego dąży. Sądzę, że by bardzo gwałtownie zaprzeczał. Ale fakty na to wskazują,. Mamy tutaj do czynienia z gigantycznym skandalem" - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Podczas kilkugodzinnego pobytu w toruńskiej rozgłośni lider PiS przedstawił swoje poglądy na główne dziedziny życia kraju i przypomniał ogólne założenia programu swojej partii w wyborach samorządowych. Zapowiedział, że szczegółowy dokument zostanie przedstawiony publicznie w połowie października.

Nawiązując do czwartkowych demonstracji w Warszawie pracowników Lasów Państwowych, Jarosław Kaczyński podkreślił, że zawsze był i będzie przeciwnikiem wszelkich działań zmierzających do prywatyzacji lasów, a także majątku państwowego, który stanowi "srebra rodowe", np. uzdrowisk. Skrytykował także "rozmaitych uzdrawiaczy gospodarki" postulujących likwidację KRUS, bo jego zdaniem, takie posunięcie wywołałoby na polskiej wsi "głód w autentycznym znaczeniu tego słowa".

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
0°C Sobota
noc
0°C Sobota
rano
3°C Sobota
dzień
3°C Sobota
wieczór
wiecej »