Przed poznańskim sądem rozpoczął się w piątek proces 38 anarchistów, którzy w marcu zorganizowali nielegalną manifestację podczas trwających na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich obchodów 20-lecia samorządu terytorialnego.
Odpowiadają oni za branie udziału w nielegalnym zbiegowisku. Uczestnicy protestu mieli nie reagować na wezwania policji do rozejścia się.
Marcowy protest dotyczył polityki władz Poznania, które nie chcą zgodzić się na dalsze funkcjonowanie centrum kultury alternatywnej w centrum miasta. W proteście brało udział kilkadziesiąt osób.
Anarchiści nie przyznają się do winy, odmówili składania zeznań. W piątek sąd przesłuchał policjanta i pracownika ochrony, którzy brali udział w zabezpieczaniu terenu MTP.
Pikietujący zablokowali wjazd na teren MTP, a następnie próbowali się wedrzeć na teren obrad. Policja rozproszyła protestujących. Po interwencji i uspokojeniu sytuacji okazało się, że trzech policjantów odniosło obrażenia, uszkodzone zostały dwa samochody, a jeden z kierowców został poturbowany.
8 marca na terenie MTP odbywał się kongres z okazji 20-lecia samorządu terytorialnego, w którym brali m.in. Lech Kaczyński i Tadeusz Mazowiecki.(PAP)
rpo/ wkr/ jbr/ jbr/
Zamierzam nadal służyć Polsce na tym stanowisku - podkreślił.
To jedno z sześciu świąt nakazanych w Kościele w Polsce, które wypadają poza niedzielami.
Mówi bp Wojciech Osial, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego.
Ciągle pozostaje ona wpływową postacią na krajowej scenie politycznej.
Otwarcie paryskiej katedry po wielkim pożarze odbędzie się 7 grudnia.