Brazylia 12 października uczciła swoją Królową i Patronkę – Matkę Bożą z Aparecidy. Uroczystości towarzyszyło hasło: „Maryja: spojrzenie, które ewangelizuje”.
Dzień wolny od pracy (ustanowiony przez prezydenta Brazylii generała João Batista Figueiredo bezpośrednio po pierwszej wizycie Jana Pawła II) umożliwiał wiernym udział w Mszach w całym kraju, jak też pielgrzymowanie do sanktuarium narodowego w Aparecida, ok. 170 km na północ od miasta São Paulo, przy trasie szybkiego ruchu do Rio de Janeiro.
Warto dodać, że w 2009 r. Narodowe Sanktuarium Maryjne w Aparecida nawiedziło 9.554.485 osób, czyli o 46.598 więcej niż w 2008 r.
Do uroczystości Matki Bożej z Aparecidy brazylijscy katolicy przygotowywali się poprzez odprawianie specjalnej nowenny we wspólnotach czy rodzinach. W sanktuarium narodowym każdego dnia nowennie przewodniczył i wygłaszał kazanie któryś z biskupów.
Centralnej Mszy w uroczystość Patronki kraju przewodniczył kard. Serafim Fernandes de Araújo, emerytowany arcybiskup Belo Horizonte. W Eucharystii uczestniczyło ponad 35 tys. wiernych. Natomiast w ciągu całego dnia Sanktuarium nawiedziło około 170 tys. pielgrzymów przybyłych z różnych regionów kraju.
12 października obchodzony jest „Dzień Dziecka”. Dlatego też we wszystkich celebracjach modlono się za małych Brazylijczyków, przyszłość i nadzieję kraju.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.
„W obliczu powagi zbliżającego się zadania i pilnych potrzeb obecnych czasów..."
25 kwietnia doszło do podpisana porozumienia między DR Konga z Rwandą.
"Chłopcy, czy to możliwe, że mam żyć bez was" - zapisała w pamiętniku 16 listopada 1945 roku.