Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej potwierdził, że Papież Franciszek odbył rozmowę telefoniczną z nieoficjalnym jeszcze prezydentem elektem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem. Watykan nie podaje szczegółów tej rozmowy.
Warto przypomnieć, że już w ubiegłą sobotę przewodniczący Episkopatu Stanów Zjednoczonych wystosował oświadczenie, w którym gratuluje Bidenowi wyboru, zaznaczając, że będzie on drugim po Johnie Kennedym amerykańskim prezydentem, który wyznaje wiarę katolicką.
Abp José H. Gomez przypomina, że katolicy w sposób szczególny są zobowiązani w tym kraju do zaprowadzania pokoju, promowania braterstwa i wzajemnego zaufania, a także do modlitwy o nowego ducha prawdziwego patriotyzmu. Demokracja wymaga od wszystkich prawości i samodyscypliny – podkreśla dalej przewodniczący episkopatu. Wskazuje też na potrzebę poszanowania wolności słowa i odnoszenia się do siebie nawzajem w cywilizowany sposób i z miłością, nawet jeśli dzielą nas poważne różnice opinii na temat prawa i polityki.
Na zakończenie abp Gomez zawierza Amerykę wstawiennictwu Maryi, „patronki tego wielkiego narodu”. „Niech Ona pomoże nam współpracować w realizacji pięknej wizji misjonarzy i założycieli Ameryki: jednego narodu poddanego Bogu, gdzie świętość każdego ludzkiego życia jest chroniona, a wolność sumienia i religii jest zapewniona” – napisał przewodniczący Episkopatu Stanów Zjednoczonych.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.