Episkopat Paragwaju wezwał wiernych do obrony ludzkiego życia i rodziny. Odniósł się w ten sposób do serii projektów prawnych opracowywanych przez parlament, które zdaniem Kościoła mogą zagrozić podstawowym wartościom społecznym.
Chodzi o takie kwestie, jak zdrowie płciowe, reprodukcyjne i okołoporodowe, walka z wszelką dyskryminacją i przemocą wobec kobiet, odpowiedzialne rodzicielstwo, wychowanie seksualne czy rozwody. Jak podkreślają paragwajscy biskupi, rozpatrywaniu takich ustaw musi towarzyszyć szacunek do ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz integralna wizja człowieka i jego seksualności.
W oświadczeniu episkopatu przypomniano także o obowiązku wspierania przez państwo czynników stabilizujących społeczeństwo, z których pierwszym jest rodzina. Zaznaczono przy tym, iż rodzice mają prawo do wychowania swych dzieci w zgodzie z wyznawanymi przez siebie wartościami, także w tym, co dotyczy wprowadzania w dorosłe życie młodego pokolenia. Biskupi zachęcili także wiernych do udziału w wyborach samorządowych 7 listopada wskazując, że jest to klucz do budowy demokracji w Paragwaju.
Kraje te podpisały memorandum, które odpowiada na obawy Turcji.
"Muszą one na przykład 50 proc. ofiar zebranych podczas miejscowych uroczystości."
Szkoła złamała konstytucyjne prawo, zwalniając trenera, który modlił się na boisku po każdym meczu.