Włochy: Alpejskie regiony apelują o podanie daty otwarcia stoków narciarskich

Przedstawiciele władz alpejskich regionów Włoch zaapelowali do rządu o podanie ostatecznej daty inauguracji sezonu narciarskiego. Tak zareagowali na zastrzeżenia ekspertów, którzy przeciwni są otwarciu stoków zgodnie z wcześniejszym kalendarzem, czyli 7 stycznia.

Specjaliści z doradzającego rządowi komitetu techniczno-naukowego chcą ponownie przeanalizować reguły i warunki otwarcia całej infrastruktury dla narciarzy. To zaś oznacza, podkreślają włoskie media, że inauguracja tuż po zakończeniu okresu świąteczno- noworocznego, czyli ponad miesiąc później niż zwykle stoi pod znakiem zapytania.

"Sytuacja staje się coraz bardziej groteskowa i panuje niepewność" - oświadczyli szefowie wydziałów do spraw turystyki zimowej z Lombardii, Piemontu, Doliny Aosty, Wenecji Euganejskiej, Friuli-Wenecji Julijskiej i Trydentu. W wydanym oświadczeniu podkreślili, że im więcej czasu mija, tym bardziej planowane otwarcie 7 stycznia, zapisane w rządowym dekrecie, "staje się kolosalną kpiną".

Dlatego zaapelowali o wyznaczenie "pewnej daty" rozpoczęcia sezonu narciarskiego, a także o odpowiednie rekompensaty dla firm, które poniosły straty z powodu jego zablokowania.

"W górach potrzeba dużo czasu, żeby się przygotować, nie można dalej zwodzić firm i pracowników" - zaznaczono w nocie.

Pod koniec listopada ci sami przedstawiciele władz górskich regionów Włoch ostrzegli, że zamknięcie infrastruktury dla narciarzy w czasie ferii świąteczno-noworocznych oznaczać będzie "nieodwracalne straty", w wyniku których wiele podmiotów z tego sektora nie wznowi już potem działalności.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
18°C Sobota
rano
19°C Sobota
dzień
20°C Sobota
wieczór
17°C Niedziela
noc
wiecej »