W intencji na styczeń 2021 roku, przekazanej za pośrednictwem Światowej sieci modlitewnej Papież zaprasza, aby nowym roku, który się rozpoczyna podjąć wyzwanie stawania się bardziej braterskimi w relacji do innych.
Na tej drodze zachęca, aby podjąć marzenia jako jedna ludzkość, jako wędrowcy z tego samego ludzkiego ciała, jako dzieci tej samej ziemi, która jest schronieniem dla nas wszystkich, każdy z bogactwem swojej wiary lub swoich przekonań, każdy ze swoim własnym głosem, wszyscy jako bracia i siostry.
Ojciec Święty stawia pytanie: czy chętnie podejmujemy pielęgnowanie dialogu i dajemy sobie przestrzeń dla lepszego poznania innych? Zachęca również do przyłączenia się do tej inicjatywy i wcielania w praktykę braterstwa.
Papież – Kościół ceni działanie Boga w innych
„W modlitwie do Boga podążając za Jezusem łączymy się jako bracia z tymi, którzy modlą się, należąc do innych kultur, innych tradycji oraz innych religii. Jesteśmy braćmi, którzy się modlą. Braterstwo prowadzi nas do otwarcia się na Ojca wszystkich i do zobaczenia w drugim brata, siostry, aby dzielić życie i wspierać się nawzajem, żeby kochać, żeby poznawać. Kościół ceni działanie Boga w innych. Również w innych religiach, nie zapominając, że dla nas, chrześcijan, źródło godności, ludzkiej godności i braterstwa znajduje się w Ewangelii Jezusa Chrystusa. Jako wierzący powinniśmy powrócić do naszych źródeł i skupić się na tym, co jest najistotniejsze. To, co jest najważniejsze dla naszej wiary, to uwielbienie Boga i miłość bliźniego. Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w pełnym braterstwie z naszymi braćmi i siostrami z innej religii oraz aby nie walczyć ze sobą, ale modlić się za siebie nawzajem, otwierając się na wszystkich.“
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.