Ołdakowski odszedł z PiS

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak poinformował w piątek dziennikarzy, że Jan Ołdakowski rezygnuje z zasiadania w klubie Prawa i Sprawiedliwości.

Błaszczak dodał, że nie dotarł do niego list Ołdakowskiego, ale - jak powiedział - spotkał posła w czwartek podczas rocznicowych uroczystości na pl. Piłsudskiego w Warszawie. "Powiedział mi, że składa rezygnację" - powiedział szef klubu PiS. Pytany, czy Ołdakowski uzasadniał w jakiś sposób swą decyzję, odpowiedział, że nie.

Po tym, jak z PiS zostały wykluczone posłanki Elżbieta Jakubiak i Joanna Kluzik-Rostkowska, Ołdakowski wysłał list do Błaszczaka.

Jak relacjonował szef klubu PiS, Ołdakowski na pytanie, w jaki sposób wysłał ten list, odpowiedział, że pocztą. W ocenie Błaszczaka, poseł mógł przekazać informację o swej rezygnacji "w sposób bardziej prosty". "Skoro chciał w sposób nieprosty, (...) zrobił tak jak uważał. Żyjemy w wolnym kraju, jeżeli ma inny pomysł polityczny, niech go realizuje" - podkreślił.

Ołdakowski w rozmowie z RMF FM przed kilkoma dniami przyznał, że napisał list do Błaszczaka, ale nie chciał powiedzieć wprost, czy złożył w nim rezygnację z zasiadania w klubie PiS.

"Myślę, że ci ludzie, którzy mnie znają, wiedzą, co tam jest napisane, ale jak mówię, nie chciałbym tego komentować, zanim nie przeczyta tego adresat" - mówił wówczas Ołdakowski. Pytany wtedy, czy wciąż jest posłem klubu PiS, odparł, że "to, niestety, przez chwilę musi być tajemnicą".

Ponadto Błaszczak podkreślił w piątek, że przedstawiciele PiS byli obecni na pl. Piłsudskiego podczas uroczystości związanych ze Świętem Niepodległości 11 listopada. "Byłem ja, był marszałek Kuchciński" - zaznaczył, odnosząc się do doniesień medialnych, że reprezentantów PiS na tych uroczystościach nie było.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
22°C Czwartek
dzień
23°C Czwartek
wieczór
19°C Piątek
noc
16°C Piątek
rano
wiecej »