Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w wielu krajach jest poprzedzony Dniem Judaizmu, który w Rzymie jest obchodzony po raz 32. jako Dzień pogłębienia i rozwoju dialogu między katolikami i żydami.
W tym roku hasłem tego wydarzenia są słowa z Księgi Koheleta: „Marność nad marnościami, wszystko marność”. Zyskują one na znaczeniu w czasie pandemii naznaczonej rozczarowaniem, śmiercią i cierpieniem. Także doświadczenie związane z ograniczeniami nauki i ludzkiej mądrości ujawniło się w obecnym okresie. Wiąże się także z wyrażeniem solidarności i troski żydów oraz chrześcijan wobec wszystkich, którzy cierpią obecnie z powodu COVID-19.
Mija właśnie 5 lat od historycznej wizyty Papieża Franciszka w Rzymskiej Synagodze. Przypomniał on wtedy o historycznym znaczeniu soborowej deklaracji Nostra aetate, która przetarła drogę do odkrycia korzeni żydowskich chrześcijaństwa oraz do powiedzenia stanowczego „nie” wszelkiej formie antysemityzmu, a także wynikającym z niego zniewagom, dyskryminacji oraz prześladowaniom. Nostra aetate po raz pierwszy określiła w otwarty sposób relacje Kościoła katolickiego z judaizmem. O wizycie Papieża oraz o jej owocach mówi Naczelny Rabin Rzymu Riccardo Di Segni.
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.
W kościołach ustawiane są choinki, ale nie ma szopek czy żłóbka.