Mszy św. w kościele pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli i ostatnim pożegnaniu na cmentarzu komunalnym w Otyniu przewodniczył abp Grzegorz Ryś.
Na początku Mszy św. odczytano kondolencje abp. Rino Fisichelli, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp. Tadeusza Lityńskiego, przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego oraz prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.
"Zmarły kapłan zawierzył całego siebie Słowu – to jest Chrystusowi. Słowu, które codziennie dawało mu życie, które go prowadziło i umacniało; Słowu, które było dla niego mocą i warownią, i ocaleniem, i skałą schronienia (por. Ps 31); Słowu, które go pokochało miłością odwieczną i Słowu, które on sam – dzięki łasce – pokochał miłością niepodzielną w przyjętym sakramencie święceń; Słowu, którego nie mógł nie głosić" - napisał abp Stanisław Gądecki.
Z kolei bp Tadeusz Lityński napisał m.in. "W imieniu całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej pragnę podziękować za dar życia i 26-letniej posługi kapłańskiej ks. Artura. Moją wdzięczność wyrażam także rodzinie nowosolskiej, wspólnocie parafialnej, które były dla ks. Artura wsparciem w jego rozeznaniu i przyjęciu powołania. Dziękuję za jego posługę na tak wielu płaszczyznach życia Kościoła gdy był wizytatorem katechetycznym czy również sekretarzem KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Ufam, że Bóg sam da wzrost tym wszystkim ziarnom słowa, które przez te lata zostały zasiane w sercach tak wielu ludzi".
Homilię wygłosił abp Grzegorz Ryś. - Artur miał w sobie pasję wspólnoty - podkreślił kaznodzieja, wspominając pierwsze spotkanie z nim przed prawie dziesięciu laty. - Pamiętam tę jego pasję. Mówił: "Księże biskupie, musimy się spotkać! Zróbmy Kongres Nowej Ewangelizacji! Taki, żeby się nawzajem zobaczyć. Żeby te wszystkie rzeczywistości, które tworzą wielki nurt Nowej Ewangelizacji, się spotkały. Spróbujmy być razem" - wspominał abp Ryś.
Po Mszy św. dalsze uroczystości pogrzebowe odbyły się na cmentarzu komunalnym w Otyniu.
Śp. ks. Artur Godnarski urodził się 3 grudnia 1969 r. Ukończył liceum zawodowe przy Zespole Szkół Elektrycznych w Nowej Soli. Po uzyskaniu świadectwa dojrzałości w 1988 r. podjął studia w Zielonogórsko-Gorzowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Święcenia kapłańskie otrzymał 28 maja 1994 r. w Gorzowie Wlkp. z rąk bp. Adama Dyczkowskiego. Pracował jako wikariusz w gubińskich parafiach pw. Świętej Trójcy i pw. Matki Bożej Fatimskiej. W 2013 roku został mianowany rektorem kościoła pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Gubinie. Był dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza, członkiem Stowarzyszenia Dyrektorów Katolickich Szkół Ewangelizacji (ACCSE/2000) oraz założycielem i pierwszym przewodniczącym Katolickiego Stowarzyszenia w służbie Nowej Ewangelizacji Wspólnota św. Tymoteusza. W latach 1999-2013 koordynował Ogólnopolską Inicjatywę Ewangelizacyjną Przystanek Jezus. W 2011 roku został sekretarzem Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. 17 listopada 2020 r. został inkardynowany do archidiecezji łódzkiej.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.